Emocjonalnik, Psychologia

Emocjonalnik – Miłość

Emocjonalnik – Twoja dusza pragnie Twojej troski

Wstęp

Emocje to odczucia towarzyszące człowiekowi od pierwszych chwil narodzin, kiedy to z wielkim krzykiem przychodzi na świat pełen obaw i strachu. Tu wszystko się zaczyna. Każda chwila życia to emocje. Pierwszej kąpieli i dotyku, pierwszego kroku, pierwszego dnia w przedszkolu czy szkole, pierwszego zauroczenia czy randki, egzaminów, pierwszej pracy czy wchodzenia w dorosłe życie.

Emocje często powstają poprzez kontakt z drugim człowiekiem co budzi, przy ogromnych pozytywnym aspekcie, niestety rownież rożne obawy i problemy. Jednak wszystkie emocje są ważne i bardzo potrzebne.

„Emocjonalnik” powstał z potrzeby zrozumienia, akceptacji i pielęgnowania emocji oraz świadomości, że były, są i będą obecne w życiu zawsze. Dbanie o duszę jest równie ważne jak dbanie o ciało. Chciałabym aby był pomocny każdemu w poszukiwaniu odpowiedzi dotyczących emocji bądź po prostu był lekkim przewodnikiem po emocjach.

W całym cyklu zajmę się najważniejszymi z emocji. Będę go rozszerzać, jeśli będzie taka potrzeba z Twojej strony.

Pierwsza jest MIŁOŚĆ.

Miłość

„Kochaj mnie, tak po prostu, bez pytań, bez odpowiedzi, taką jaką jestem, byłam i będę. Kochaj mnie pomimo błędów i rozczarowań i za wszystko. Kochaj od początku i do końca. Kochaj prawdziwie, kochaj na zawsze.” Weronika

Czasami przychodzi nieoczekiwanie, czasami jest wręcz poszukiwana i wyczekiwana. Bywa pierwsza i ostatnia, bywa kolejna, bywa też wieczna. Bywa czasami tak mocna aż brak tchu, bywa czasami też spokojna i bardzo przewidywalna.

Bywa uczuciem do drugiej osoby: partnera czy partnerki, rodziców, dziecka, babci czy dziadka, przyjaciela oraz do zwierzęcia czy natury. Istnieje też często odczuciem do pracy czy zajęcia, które wykonujesz. Do czynności, która sprawia Ci ogromną radość. 

Bywa czasami mocno niewygodna, niezrozumiała i dla innych wręcz dziwna. Mimo, że często przynosi rownież ból i cierpienie, smutek i łzy to jest jednak najbardziej chcianym i najbardziej pożądanym uczuciem. Wszyscy pragniemy miłości. Wszyscy chcemy czuć się kochani i wszyscy chcemy kochać.

fot. Łapacze Wspomnień

Moim zdaniem miłość jest piękna, gdy jest do końca prawdziwa, szczera, totalnie oddana i jasna między dwojgiem ludzi, którzy się nią obdarzają. Miłość wtedy jest najcudowniejszym i najwspanialszym uczuciem jakie może się przydarzyć. I takiej czystej miłości Ci życzę!

Jaka, według Twojego punktu widzenia, jest bądź powinna być miłość? 

P.S. Łap emocje oraz podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat każdej z emocji (uczucia) – wtedy będą pojawiać się kolejne posty do każdej z emocji, gdzie umieszczę Twój punkt widzenia. 

Chciałabym, żeby to było nasze wspólne dzieło.

Z miłością,

Weronika

(8) Komentarzy

 1. Wpadłaś na cudowny pomysł! I w mojej opinii dokonałaś właściwego wyboru – miłość na pierwszym miejscu, to ona otwiera nasze serca i umysły na innych 🙂 Ja mam za sobą miłość młodzieńczą i miłość pierwszą, ale najlepiej się czuję w tej w której teraz jestem – dojrzałej, opartej na zaufaniu i zrozumieniu.

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Miło mi bardzo, że pomysł uzyskał Twoje uznanie! Każda opinia jest mega ważna.
   Ten cykl jest tak jakby trochę spełnieniem moich planów i zamyslow. Tym bardziej cieszy mnie fakt akceptacji pomysłu 🙂
   A co do miłości – bywa naprawdę rożna, lecz jeśli jest szczera i naprawdę prawdziwa to jest piękna!
   Cieszę sie, ze znalazłaś tą swoją, w której czujesz sie najlepiej!
   Buziak 😚

 2. Wspaniały pomysł!
  Również i dla mnie miłość ze wszystkich emocji jest najważniejszą, a tym samym najtrudniejszą. To nie tylko kolorowe dni, magia i poczucie, że jesteśmy kochani. To także poświęcenie, często zmaganie się z własnym egoizmem i cierpliwość. Jakkolwiek bez miłości nie ma życia. <3

  1. SimplyBeautifulpl says:

   To prawda!
   Miłość to trudna emocja, ze zmaganiem ale rownież z pięknem stanów.
   Jest wyjątkowa dlatego tak za nią tęsknimy.
   Cieszę sie kochana, że pomysł na serie Ci się podoba!
   Naprawdę!
   Bardzo mi miło:)
   Ściskam 😚😚

 3. Miłość powinna być czymś naturalnym… i taka jest, tylko trzeba pomóc się jej rozwinąć…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Dokładnie. Wtedy ma szanse być prawdziwa i trwała przy naszej pracy 🙂
   Buziaki!

 4. Miłość wiąże uczucie i emocje związane ze sobą najściślej jak się da. Ucisk na żołądku, motyle w brzuchu i drżenie to objawy czegoś co nazywamy miłością. Takie są nasze odczucia, a myśl jest właśnie Kochaniem. Skłaniając się pięknie nad pomysłem Emocjonalnika, zastanawiałam się czym jest miłość. Wyraźnie reakcje naszego ciała są nieodzownie połączone z tym co się dzieje w sercu, dlatego w przypadku miłości, cudownie za tymi myślami i reakcjami podążać…

  Mój cytat:
  „Naucz się jak dawać, brać i żyć miłością…
  Kochaj siebie, kochaj ludzi…
  Nie walcz, tylko przytul…
  Żyj by być kochanym, a będzie Ci odwzajemnione…
  Trudne? Tak. Ale będzie ciekawie…”

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Kochana,
   Wzruszyłam się bardzo.
   Cytat przepiękny.
   Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że emocjonalnik to świetny pomysł.
   Chodziło mi o Was ! o Wasze zdanie na ten temat.
   Dziękuję bardzo <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *