Psychologia, Stylizacje

Czy „podkręcanie” wizerunku ma sens? – Inspirowane przez czytelników#1

Witaj,

Dziś postaram się przekazać Ci moje własne spojrzenie na trudny i dość kontrowersyjny temat jakim jest „podkręcanie” wizerunku bądź budowanie zupełnie sztucznego wizerunku na potrzeby pewnych grup, np. mediów. Jest to temat podany przez jedną z Was – Gosię, autorkę bloga makovskapisze.pl, i rozpoczyna cykl tematów inspirowanych przez czytelników. Myślę, że będzie to dosyć ciekawa dla mnie jak i dla Was seria.

Co to w ogóle jest wizerunek? To obraz siebie, który chcesz przedstawiać wśród ludzi. W dobie rozwijającej się sieci i coraz to nowych portali społecznościowych wizerunek gra pierwsze skrzypce. Od Ciebie tylko zależy na ile chcesz pokazać siebie, ile od siebie dasz innym i ile angażujesz się w ten temat?
Ale czy tylko tyle?


Nawet jeśli masz mocno określone cele, znasz siebie, znasz swoje mocne i słabe strony, wiesz co sobą reprezentujesz i czym chcesz zdobyć sympatie innych to pojawią się na pewno okoliczności, które będą to zaburzać. Popatrz na social media, którymi tutaj się przyjrzę bardziej. Mam czasami wrażenie, że im mniej jesteś sobą, im więcej podążasz za trendami i aktualnie przyjętymi normami tym szybciej i łatwiej zdobywasz uznanie. Zgadzasz się ze mną?

Bo przecież tak prosto jest reklamować codziennie inny szampon i mówić, że jest najlepszy jaki używałeś, codziennie pokazywać nowe ciuchy i polecać je jako te, którym jesteś wierny na zawsze. To jest bardzo kuszące, wiem o tym. W świecie mnóstwa firm i rosnącego konsumpcjonizmu będzie to trwać. Na każdym kroku widzisz osoby, które szybko idą do przodu, ale widzisz, że nie do końca bazują na byciu sobą i na propagowaniu autentyczności. Nie zatrzymasz tego, bo przecież będąc w tym, pośrednio czy bezpośrednio w tym uczestniczysz. Czy tego chcesz czy nie.

Pytanie tylko jak bardzo chcesz w to „wniknąć”? Jak grube sito zastosujesz w poszukiwaniu inspiracji?
Czy wolisz nie być wiarygodny, nie być sobą za cenę większej liczby „klikających”, dla większych profitów?
Czy wolisz być sobą, budować swoją markę na własnych założeniach i chcesz być wiarygodnym dla Twoich czytelników?


„Nikt nie od­rzu­ca ciebie, od­rzu­ca tyl­ko to, kim jes­teś według je­go mniema­nia. Zresztą, jest to broń obo­sie­czna, nikt też nie ak­ceptu­je ciebie. Dopóki ludzie się nie obudzą, po pros­tu ak­ceptują lub od­rzu­cają po­siada­ne przez siebie wyob­rażenie o to­bie. Stworzy­li so­bie twój wi­zeru­nek i al­bo go od­rzu­cają, al­bo akceptują.”
Anthony de Mello

Nie neguję oczywiście wszystkich, którzy odnajdują się w tej akurat drodze. Nie mówię rownież, że najlepsi są Ci, którzy za tym nie podążają. Chce Ci powiedzieć, że moje spojrzenie na ten bardzo aktualny temat jest jedyny – BĄDŹ PRAWDZIWY!
Bądź sobą i rób swoje. Prędzej czy pózniej będziesz miał wokół siebie tych, których chcesz mieć. I zobaczysz jakie to cudowne uczucie. Prawda przyciąga prawdę. Nie zrażaj sie tym, że u niektórych pojawi się brak akceptacji w Twoich działaniach. To zupełnie normalne. To tak jak w życiu. Nie wszyscy są Twoimi przyjaciółmi i nie wszystkich Ty sam lubisz czy akceptujesz. Świat jest tak różnorodny, że każdy znajdzie swoich zwolenników. Nawet jeśli będzie ich tylko garstka.


fot. Dominik
Review pants / SH linen shirt / Converse shoes / Polaroid sunglasses / Orska necklace

A przeciwnicy też zawsze będą. Wiem, że cieżko jest przejść obojętnie obok fakt braku akceptacji u innych, szczególnie gdy robi się coś co jest Twoim ja, co Cię pasjonuje i pochłania, w co wkładasz całe serce. Jednak ten cel i droga powinny być najważniejsze! I ludzie, którzy dobrze Ci życzą i którym odpowiada to co robisz! Na tym się skup a będzie coraz lepiej!

Moim zdaniem najpiękniejsze jest to aby moc spojrzeć na siebie w lustrze i powiedzieć sobie – jestem sobą! W każdym aspekcie życia. Taka sytuacja to ogromne szczęście i życzę Ci abyś go doświadczał w całym swoim życiu, w każdym jego aspekcie.

Jestem ciekawa jakie jest Twoje spojrzenie na temat wizerunku? Co do tej pory zauważyłeś? Może przytoczysz jakieś konkretne sytuacje?
Pisz koniecznie. Ten cykl jest przede wszystkim dla Ciebie!

Ściskam z wdzięcznością,

Weronika

„Dbałość o wizerunek nie jest lakierowaniem ani polerowaniem zewnętrznego błysku, ale sprawą jakości całej konstrukcji.”
Werner Niefer (1926-93), menedżer niemiecki, prezes zarządu Mercedes Benz AG

(13) Komentarzy

 1. Myślę, że przede wszystkim trzeba być sobą – bo Czytelnicy/fani w mig rozpoznają fałsz.
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. Weronika Ciak says:

   Zgadzam się z Tobą w 100%!
   Wszystko wychodzi na jaw.
   Miłego wtorku 🙂

  2. Dokładnie ludzie widzą fałsz i ludzie są znacznie bardziej wtakich wykrywaniu fałszu wyszkoleni, przede wszystkich przez social media. Bo tam c druga osobu fałsz…

 2. Mam dokładnie takie samo zdanie! BĄDŹ SOBĄ! To właśnie powinno oferować się w social mediach – jeśli wszyscy będziemy tacy sami, to czym wtedy chcemy się wyróżniać?

  1. Weronika Ciak says:

   Dokładnie! Trzeba pokazywać swoją wyjątkowość i serce!
   Buziaki!
   Jeszcze raz dzięki za tekstową inspiracje 😚

 3. Swietny zestaw i inspirujący wpis 🙂 Zastanawiam sie nad kupnem conversow i widze ze nosisz je na gołą stope. Nie odbierają Cie ?

  1. Weronika Ciak says:

   Dziękuje bardzo 😌
   Co do Cinversów to bardzo polecam. Mam 3 pary i jestem mega zadowolona.
   A nosze je ze skarpetkami, tylko ich nie widać. Kupuję takie „stopki” w Calzedonua. Rownież polecam! 🙂
   Miłego dnia!

 4. Można udawać kogoś, kim się nie jest, ale to, co udawane nie ma wartości.
  Uściski 🙂

  1. Weronika Ciak says:

   To prawda. Wartości a udawanie nie idą ze sobą w parze. Każdy z nas ma wybór !
   Pozdrawiam Cię serdecznie 🙂

 5. Stylizacja bardzo mi się podoba!

  1. Weronika Ciak says:

   Bardzo się cieszę !
   Miłego dnia 🙂

 6. Zdrowy rozsądek – to najważniejsze moim zdaniem 🙂

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Też jestem zwolenniczką takiego podejścia we wszystkim 🙂
   Miłego piątku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *