Stylizacje

Relacje z przyjaciółmi – grey sweater

Witaj,

W codzienności obowiązków i zadań łatwo jest zapomnieć o pielęgnowaniu relacji z ludźmi oraz o fakcie jak ważny to temat dla naszego zdrowia psychicznego.

„Troszczymy się o zdrowie, odkładamy pieniądze, urządzamy mieszkania, lecz kto może powiedzieć z całą pewnością czy nie jest prawdą, iż najbardziej potrzeba nam przyjaciół” – Ralph Emerson

W dobie tak dobrze rozwiniętej sieci internetowej skupiamy się głównie na relacjach wirtualnych. Wynika to oczywiście z pędzącego postępu technologicznego, ale w dużym stopniu z pędzącego życia. Szybkość życia nie sprzyja utrzymywaniu przyjaźni, bo na to najzwyczajniej trzeba mieć czas. Relacje stają się bardzo ulotne.

sweater C&A similar HERE / shirt Stradivarius similar HERE / pants Benetton 20% discount / shoes Tamaris / bag Tommy Hilfiger / sunglasses Polaroid / watch Calvin Klein
zdjęcia Dominik
obróbka ja

Jak to wyglada u Ciebie?
Ja jestem chyba człowiekiem „starej daty”. Potrzebuje kontaktu z człowiekiem „face to face”. I choć bliskich znajomych mam tylko kilku a przyjaciół jeszcze mniej, to uważam, że są to osoby, na których mogę liczyć w każdej sytuacji i one mogą mieć pewność tego samego ode mnie.
Staram się słuchać nie tylko słyszeć, milczeć, jeśli tego wymaga sytuacja i robić wszystko, aby nieść im moją pomoc, jeśli jest taka potrzeba. Bardzo ważna jest dla nie obecność bliskiej osoby oraz spędzany razem z nią czas. Mam przekonanie, że to cementuje relację.

Przeraża mnie powierzchowność dzisiejszych rekacji i fakt, że tak na prawdę w świecie wirtualnym ciężko o przyjaźnie. Moim zdaniem taka relacja w tym świecie nie występuje.
Zauważ, że w relacji internetowej, gdy chcesz przejść w głębsze i bardziej wiążące znajomości, musisz wyjść ze świata wirtualnego do rzeczywistego. To akurat mnie cieszy. Świadczy to o tym jak wiele tym znajomościom brakuje. Jedyny plus jaki widzę w wirtualnym poruszaniu się w relacjach międzyludzkich to fakt poznawania większej ilości ludzi poprzez większy zasięg. Pozostałe cechy takich relacji są dla mnie mało wartościowe i uważam, że nie warto poświęcać im zbyt dużo swojego cennego czasu.

Relacja między dwojgiem ludzi jest tym trwalsza, im więcej włożymy w nią wysiłku i czasu. Nie oszukujmy się…. prościej jest napisać parę swój na FB czy w Messengerze, bądź wysłać szybkego emotikona. Trudniej jest znaleźć czas na spotkanie.

„Powiedz mi, kim są twoi przyjaciele, a powiem ci, kim jesteś” – Ernest Hemingway

Przyjaciel to Twoje odbicie w lustrze. Przyjaciel to osoba, którą sam wybierasz, więc ma ona podobne podejście do życia, poczucie humoru, spojrzenie na świat co Ty. Spędza czas bardzo podobnie jak Ty. Dlatego mówi się, że poprzez swoich przyjaciół możesz bardzo dużo dowiedzieć się o sobie samym.

Warto wybierać przyjaciela starannie, z wnikliwością i niespiesznie. Pamiętaj, że będzie to osoba, która będzie miała znaczący wpływ na Twoje życie, z którą będziesz spędzał dużo czasu i która będzie wiedziała o Tobie praktycznie wszystko. Dlatego powinna być to osoba, której bezgranicznie ufasz.

A więc …. Jaka jest recepta na długoletnią dobrą przyjaźń?
Nikt nie jest w stanie jej spisać, gdyż takiej po prostu nie ma.

Moim zdaniem ważnymi elementami cementującym relacje jest na pewno uwaga, poświęcenie swojego czasu drugiemu człowiekowi, uważne słuchanie, pomoc gdy tego potrzeba, zaufanie i szczerość.

Co dodałbyś jeszcze od siebie? Co Twoim zdaniem jest ważne w relacjach międzyludzkich? Jakich cech szukasz wśród swoich znajomych, w których szukałbyś przyjaciela ?
Jestem ciekawa co jest dla Ciebie najważniejsze w relacji przyjacielskiej?

Życzę Ci samych dobrych relacji z drugim człowiekiem oraz wspaniałego przyjaciela w Twoim życiu 🙂

Weronika

(2) Komentarze

 1. Bardzo fajny look, super zdjęcia.
  Pozdrowienia,
  DaisyLine – mój blog o modzie

  1. Weronika Ciak says:

   Dziękuję kochana 🙂
   Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *