Psychologia, Stylizacje

To, co w życiu dla mnie ważne – long dress / Warszawa

Witaj,

To co dla Ciebie ważne jest głęboko w Tobie, w Twoim wnętrzu. Na co dzień zbytnio się nad tym nie zastanawiasz. Powiesz, że po co? Przecież dokładnie to wiesz. A może jednak warto? Warto uporządkować te kwestie i zastanowić się nad nimi dłużej? Może okaże się wtedy, że pewne aspekty są zupełnie inne niż Ci się wydawało całe Twoje dotychczasowe życie. A może tylko utwierdzisz się w przekonaniu, że to co dla Ciebie najważniejsze jest z Tobą na co dzień i miło będzie sobie o tym przypomnieć.

Postanowiłam, że zrobię to właśnie teraz, trochę z okazji tego, że były ostatnio moje urodziny i jest to taki wyjątkowy dla mnie dzień, w którym to zastanawiam się na swoim życiem, a trochę z powodu tego, że chcę sobie przypomnieć i uporządkować pewne sprawy.
Więc poniżej przeczytasz co jest dla mnie w życiu ważne.TK MAXX dress & sandals / Szafa Gra bag / Polaroid sunglasses / Loreal lipstick
fotografia: Dominik
 
1. Akceptacja siebie
 
Pomyślisz pewnie, że jest to temat przeze mnie ciągle wałkowany. Wiesz dlaczego? Bo jest dla mnie właśnie tak bardzo ważny. Znalazł się na pierwszym miejscu z tego powodu. Uważam i poprzez obserwację siebie jestem tego pewna, że jeśli nie będę akceptować siebie, to wszystkie inne wartości, wszystkie inne działania i myśli będą jakby nijakie, jakby nie moje. Wszystko chcę robić i robię w zgodzie ze sobą. To podstawa. I choć mam świadomość, że do końca mych dni będę walczyć sama ze sobą, ze swoimi niedobrymi nawykami i przekonaniami, ze swoją głupotą w krytykowaniu siebie i nieidealności to wiem, że warto to robić.
Mimo słabych włosów i cellulitu, worków pod oczami i krzywych małych palców u ręki, mimo spóźnialstwa i uwielbienia do długiego spania, mimo nadmiernej wrażliwości i obrony swojego zdania, będę kochać siebie! To wszystko to właśnie ja!
 
Chciałabym, żebyś Ty też walczyła! Walczyła ze stereotypami jakie ciągle podsuwa nam świat. Żebyś pamiętała, że taka jaka jesteś jesteś akurat! Jesteś wyjątkowa! Jeśli będziesz swoim przyjacielem (sformułowanie p. Beaty Pawlikowskiej, ale bardzo mi się podoba) to wszystko inne będzie układało się z przychylnością i z miłością ogromną wobec Ciebie i Twojego otoczenia. Wszystko inne z Twojej miłości będzie się wywodzić. A to jest najpiękniejsza rzecz.
 
2. Miłość
 
Oczywistym jest, że bez miłości życie byłoby miałkie i smutne.  I choć pewnie zdziwisz się, dlaczego to miłość jest u mnie na drugim miejscu, to po przeczytaniu punktu pierwszego będziesz już wiedzieć. Miłość jest dla mnie ważna. Tak jak w punkcie pierwszym miłość do samej siebie to dla mnie podstawa, ale równie ważna jest dla mnie właśnie miłość do innych. Kocham być kochana i kocham kochać. Najcudowniejszym darem jest móc kochać i być kochanym jednocześnie i czuć tą ogromną więź, która jest tylko ta jedna wyjątkowa. To uczucie, nie tylko do partnera czy partnerki, jest porównywalne do stanu totalnej wolności a zarazem przynależności. Uwielbiam uszczęśliwiać ludzi, których kocham i dawać im poczucie bezpieczeństwa. Ogromną przyjemność sprawia mi poczucie, że mam kogoś bliskiego i pomimo wszystkiego co się dzieje, wiem, że znajdę w tych kochanych ramionach oparcie.
 
Życzę każdej z Was samych cudnych relacji i miłości aż do utraty tchu.
 


3. Rodzina
 
Rodziny się nie wybiera – jak to mówią – i to jest prawda. I choć z niektórymi z rodziny mam mniejszy kontakt a z niektórymi lepszy to łączy nas to własnie, że rodziną zawsze jesteśmy. Uwielbiam patrzeć jak każdy jest rożny, jak dorasta, zmienia zdanie czy dojrzewa, zakłada rodziny i spełnia się na swojej ścieżce życia. Akceptuję każdy ich ruch i wierzę w to, że są szczęśliwi. Tylko tego dla nich pragnę.
Często się ścieramy czy nie zgadzamy. To zupełnie normalne. Ważne aby się akceptować i mieć świadomość, że pomimo tego jacy wszyscy różni jesteśmy to się zawsze wspieramy i kochamy.
To jest podstawa.

Nie oczekują od bliskich aby byli tacy jak sobie Ty to wyobrażasz. Kochaj i akceptuj to jakimi są.

4. Zdrowie

Jest to jeden z ważniejszych aspektów mojego życia. Staram się żyć zdrowo: odżywiać się racjonalnie i uprawiać sport, który lubię oraz wysypiać się. Wiem, że każde niezdrowe działanie wpływa na mój organizm, co skutkuje złym samopoczuciem i zmęczeniem, co w późniejszym czasie mogłoby spowodować choroby. Dbam o siebie bo kocham siebie. Chcę być jak najdłużej będzie mi to dane, ze sobą w dobrej kondycji.

Dbaj o swoje ciało tak samo jak o swój umysł. Twój organizm to Twoja świątynia, Twój dom. Spraw aby służył Ci długi czas.
 
5. Bezpieczeństwo moje i bliskich

Kiedyś miałam bardzo duży problem ze strachem. Wielu rzeczy się bardzo bałam wyobrażając sobie często rzeczy wręcz nierealne. Musiałam to przepracować. Ale podczas tego czasu zrozumiałam jak ważne jest dla mnie bezpieczeństwo. Chcę być bezpieczna i chcę również aby moi bliscy byli bezpieczni. To dla mnie bardzo ważne. Poczucie bezpieczeństwa, komfort faktu, że wszystko jest ok u mnie i bliskich sprawia, ze jestem spokojna i mam siłę i ochotę na działanie.

Dbaj o bezpieczeństwo swoje i bliskich z uwagi na swój wewnętrzy spokój. Nie popadaj jednak w przesadę bo na wszystko niestety nie masz wpływu.
 

6. Natura
 
Wiesz dobrze, jeśli jesteś już ze mną jakiś czas, że jestem dziewczyną z Mazur. Nie wiem czy ten fakt determinuje moją miłość do natury, ale tak właśnie jest! Kocham ją. Nie wyobrażam sobie życia bez możliwości obserwowania ptaków i liści targanych przez wiatr. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez chodzenia gołą stopą po trawie czy brodzenia nią w wodzie.
Dlatego tez tak bardzo boli mnie to jak nie fajnie inni postępują z naturą. Wierzcie mi lub nie, ale spacer mazurskim latem w okolicach końcówki sierpnia, początku września do przyjemnych nie należy. Serce mnie boli gdy na to patrzę! Mam świadomość, ze każdy papierek, każda butelka sprawia, że kiedyś (może nie za moich czasów) spowoduje to, że natura się zbuntuje. Ona na razie dzielnie znosi to upokorzenie, przy pomocy dobrych ludzi, ale kiedyś nie wytrzyma.

Dlatego dbaj o środowisko i zwracaj uwagę na nieodpowiednie zachowania wobec natury. Ona się odwdzięcza cały czas swoim pięknem.
 
7. Uważność

Bycie uważnym człowiekiem to piękna sprawa. Długo to trwało zanim zaczęłam w ogóle rozumieć to pojęcie, a jeszcze dłużej zanim wprowadziłam je w życie. W sumie uczę się go nadal i cieszę się odkrywaniem ciągle jego aspektów. Teraz potrafię być uważna na samą siebie. Słucham własnego ja, własnych myśli i staram się żyć w zgodzie ze sobą. Obserwuję siebie i jestem uważna na wszystkie sygnały płynące z mojego wewnętrznego ja.

Spróbuj zatrzymać się na chwilę i wsłuchać w siebie. Posłuchaj co mówi Ci Twoje ja. Co chce Ci przekazać.


8. Wolność

Bycie wolnym człowiekiem to uczucie ważne. Chcę być zawsze wolna w słowie, moich postępowaniach i decyzjach, ale chcę wolność dawać też innym.
Ludzie maja niestety skłonność to pouczania innych i mówienia czego wolno a czego nie. Chcą by inni żyli według ich wartości. Każdy jednak ma prawo do swojego życia i nawet, jeśli tego chce, do zmarnowania swojego życia. Może dla tej osoby to jest właśnie ta droga? Nie oceniaj i nie neguj czyjegoś postępowania. Jeśli tylko to działanie nie robi Ci krzywdy. Nie masz do tego prawa. Zastanów się czy lubisz jak ktoś Cię poucza i mówi Ci co powinnaś robić? Ja nie. Dlatego nie robię tego innym.

Żyj i daj żyć innym. Trochę luzu, w tym tak już dość poważnym życiu, jest piękną cechą.

9. Odwaga
 
Nie jestem odważna na tyle ile chciałabym być ale na pewno jestem bardziej odważna niż byłam kiedyś. Kiedyś nie potrafiłam powiedzieć nie. Nie byłam asertywna. Moje zdanie nie było dla mnie ważne. Przykre prawda? Niestety tak było. Co łączyło się niestety z brakiem akceptacji siebie (patrz punkt 1). Dopiero w momencie kiedy zaczęłam dostrzegać, że wszystko jest we mnie, że ja też jestem ważna i moje zdanie liczy się tak samo jak zdanie kolegi czy koleżanki obok, zobaczyłam jak się zmieniłam. Moja odwaga wzrosła.

Nie bój się powiedzieć co myślisz. Nie bój się powiedzieć nie. Pamiętaj, że Twoje zdanie jest ważne tak samo jak zdanie kogokolwiek obok.
 

10. Chwila spokoju

Uwielbiam zatrzymać się i skupiać na „tu i teraz”. Potrafię wtedy na przykład patrzeć na zachód słońca pół bądź godzinę bez niepotrzebnych słów. To co ważne słychać w ciszy. Cisza wybrzmiewa, wszystkie złe chwile i myśli odpływają a przypływają same pozytywne. Powiesz, że to niemożliwe ale tak jest! Chwila spokoju w ciągu dnia pozwala utrzymać mi równowagę w życiu. Pozwala uspokoić często niespokojne i rozszalałe myśli.

Spróbuj popatrzeć na coś tak oczywistego jak na przykład codzienny zachód czy wschód słońca trochę inaczej. Pomyśl o tym jako o cudzie, który codziennie, bez naszej prośby czy ingerencji, po prostu jest. Spójrz wtedy też na siebie. Jak na to reagujesz. Co wtedy myślisz i jak się czujesz. Z uważnością chłoń ten moment. Pozwól odpłynąć wszystkim złym emocjom i pozwól sobie na chwilę oddechu od wszystkiego.

Gdzieś ostatnio usłyszałam, że wszystkie zdarzenia w życiu są neutralne. To dopiero nasze doświadczenia i emocje nadają im znaczenie.
A więc którym ze zdarzeń w życiu nadajesz najwyższe znaczenie?

Ściskam,

Weronika

 

(8) Komentarzy

 1. Pochłonęło mnie zupełnie czytanie tego tekstu. Przypomniałaś mi co jest dla mnie ważne, bo niby to się wie, niby praktykuje.. ale tak łatwo jest o tym zapomnieć!
  Piękny tekst… <3
  Samych wspaniałości dla Ciebie 😉
  P.S. Dziękuję za inspirację do wieczornych przemyśleń 😉

  1. SimplyBeautifulpl says:

   O to mi chodziło :)!
   Dziękuje Ci kochana za te słowa i za to, że zawsze jesteś 💛

 2. Przepiękny wzór sukienki!

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Bardzo dziękuję 🙂

 3. Dla każdego z nas ważne może być co innego, jednak jestem pewna że każdy z nas bez względu na to kim jest, coś ważnego w sercu ma 🙂 Wspaniały, niezwykle motywujący wpis. Inspirujesz do przemyśleń 🙂 I cudowne zdjęcia! Wyglądasz przepięknie 🙂
  Pozdrawiam cieplutko myszko :*

  1. SimplyBeautifulpl says:

   To prawda!
   I to jest fascynujące:) jak różni jesteśmy!
   Dziękuje Ci kochana!
   Miłego piątku 🕊

 4. Zadałaś ciekawe i ważne pytanie – bo w pędzie życia rzadko zastanawiamy się nad tym… A warto, bo jak słusznie zauważyłaś – nasze wewnętrzne przekonania warunkują więcej niż nam się wydaje…
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Dziękuje Ci za te słowa.
   Cieszę się, że do Ciebie trafiły.
   Warto przystanąć i pomysleć o sobie! Zawsze!

   Cudnej niedzieli 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *