Styl życia

Books review #3 – Pokolenie Ikea, Pokolenie Ikea Kobiety & Brud

Witaj,

W kolejnym #booksreview przedstawiam Ci 3 książki jednego autora – Piotra C, blogera. Jak sam powiedział w wywiadzie dla portalu czytamwszedzie.pl napisanie książek było spełnieniem jego marzenia i bardzo dobrze się przy tym bawił.


Pokolenie Ikea – to opowieść o ludziach, o ich relacjach, problemach, pragnieniach i marzeniach, które przykryte są ciągłą, nie do końca lubianą pracą w korporacji w stolicy oraz spłacaniem kolejnych kredytów na mieszkanie i nie tylko. Praca od poniedziałku do piątku 8-16, marzenie o coraz to wyższym stanowisku , weekendowe imprezy oraz 2-tygodniowe wakacje raz do roku to życie bohaterów książki.
Czy takie życie im wystarcza?
Czy są w nim szczęśliwi?
Czy tylko gnają w pogoni za szczęściem taj jak wszyscy inni dookoła?
Nie zastawiając się czy tak naprawdę chcą żyć?
Czy wyścig szczurów musi trwać?

Kontynuacją opowieści jest Pokolenia Ikea. Kobiety, gdzie korporacyjna rzeczywistość brnie dalej. Związki, rozstania, kobiety i imprezy to cały czas główne zajęcia jednego z głównych bohaterów.
Jesteśmy świadkami małej przemiany jednego z głównych bohaterów w sensie jego próbie bycia w stałym związku i wydawało by się, że tak będzie. Szczególnie, że jego wybranką jest jego koleżanka z pracy, która jest w nim zakochana od bardzo dawna. Wydawało by się, że wszystko zaczyna się między nimi układać. No właśnie, czy tak?
Książka może być również lekkim spojrzeniem na kobiety z perspektywy mężczyzn.
Czego pragną?
Co tak naprawdę chcą?
Ale czy mężczyźni mają w tym wszystkim rację?


Pokolenia Ikea. Brud – to ostatnia z 3 pozycji, moim zdaniem najbardziej wartościową. Nie jest już kontynuacją poprzednich dwóch, jest zupełnie oddzielną historią. Główny bohater, Relu, jest dobrze zarabiającym warszawskim adwokatem. Najbardziej wpływowym na jego karierę klientem jest multimilioner, nie do końca uczciwy człowiek. Relu, z jednej strony chcąc zaspokoić oczekiwania klienta, z drugiej chcąc być uczciwym w stosunku do siebie zmaga się z wewnętrznym rozdarciem. Dodatkowo nie pomaga mu fakt nie za bardzo układających się relacji z żoną. Małym szczęściem w jego życiu staje się kontakt z przypadkową poznaną dziewczyną, która nie pozwala mu się do niej zbliżyć tak bardzo jakby tego sobie życzył. Jednak czeka na każdy kolejny od niej sygnał. Główny bohater, tak naprawdę, chciałby po prostu żyć szczęśliwie. Czy mu się to uda?

Jest to bardzo ciekawa opowieść o ludzkich pragnieniach i walki ze słabościami oraz o swoje szczęście. Warta poświęcenia uwagi.

Któraś z powyższych propozycji jest Ci znana?
Jeśli tak to jakie są Twoje wrażenia po lekturze?

Pozdrawiam ciepło,

W.

(4) Komentarze

 1. Ciekawe zestawienie 😉

  1. Weronika Ciak says:

   Dziękuje ! 🙂

 2. Nie znałam wcześniej tego cyklu. Muszę się przyjrzeć bliżej, bo ciekawy!
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. Weronika Ciak says:

   Bardzo Ci polecam!
   Warte przeczytania bo daje piękne przemyślenia !
   Pozdrawiam Cię serdecznie,
   Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *