Styl życia, Stylizacje

Czego oczekujesz od życia? – black coat with gold buttons

Witajcie,

Czego oczekujesz od życia?
Odpowiedz nasuwa się od razu – każdy człowiek czego innego. Z tym się zgadzam. Pewnie gdybym zapytała chociażby dziesięciu przechodniów na ulicy, czego oczekują od życia, pewnie usłyszałabym dziesięć różnych odpowiedzi.
Pieniądze, zdrowie, miłość, posiadanie dziecka, podróże,… to tylko kilka odpowiedzi, które by padły.

Czasami jednak mam wrażenie, że oczekujemy od życia za dużo. Oczywiście nie mi osądzać i wchodzić z butami w życie innych. Ale patrząc jak niektórzy doświadczają rozczarowania, bo oczekiwali zbyt wiele, nie potrafię zrozumieć dlaczego nie potrafią docenić tego co mają?


coat Marks&Spencer similar HERE / jeans Levi’s 501 CT / sweater The Odder Side / boots Tamaris / scarf Pieces / bag Tommy Hilfiger similar HERE / earrings W.Kruk / sunglasses Stradivarius
photos Dominik

„W gruncie rzeczy nie liczy się, czego oczekujemy od życia, lecz czego ono oczekuje od nas. Powinnismy przestać zadawać pytania o sens życia i zrozumieć, ze to życie Nam zadane pytania, codziennie, co godzina (…) Życie oznacza branie odpowiedzialności za szukanie prawidłowych odpowiedzi na stawiane przez nie problemy i wywiązywanie się z obowiązków, które stałe przydziela każdej jednostce” Frankl Victor

Jeśli jesteś zdrowy to już jesteś szczęściarzem, jeśli masz obok siebie kochających Cię ludzi to możesz góry przenosić. Jesteś gotowy na stawiane na Twojej drodze przez życie przeciwności.

Zdaję sobie sprawę, że fajnie jest mieć pieniądze, być najbardziej lubianym człowiekiem na ziemi. Ale czy nie lepiej mieć cząstkę swojego małego świata i garstkę osób, które Cię kochają? I mieć pewność, że to się nigdy nie zmieni?

Mówią, że pieniądze rządzą światem – ale z pieniędzmi jest tak, że raz są raz ich nie ma. Tak samo raz lubią Cię miliony, bo akurat osiągasz sukcesy, a innym razem zapominają o Tobie, gdy tylko powinie Ci się noga. Zdrowia tez nie kupimy za pieniądze, a goniąc za pieniędzmi często je tracimy.

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości odpowiedział: „Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, ze nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości ani w przyszłości. Żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć , po czym umiera tak na prawdę nie żyjąc.”

W miłości natomiast nic na siłę. Zabiegając o czyjaś aprobatę często gubimy poczucie własnego ja. A nikt nie pokocha nas takim jakimi jesteśmy, jeśli my sami nie wiemy kim jesteśmy. Jeśli nie znamy własnej wartości. Z miłością nie ma się co spieszyć. Ta najprawdziwsza przyjdzie sama i pozostanie na zawsze.

Myślę, że powinniśmy doceniać swój mały świat, na prawdę kochających Nas ludzi i nie czekać na gwiazdkę z nieba. Życie to codzienność: poranna kawa, którą poda Ci ukochany, wspólne posiłki, zmaganie się z przeciwnościami, promyki słońca i jego wspaniałe zachody… pracowity tydzień i leniwa niedziela…
Cieszmy się z codziennością, ona nas nie rozczaruje i przyniesie niezapomniane chwile.

Mamy początek tygodnia, spójrz na niego z pozytywnym nastawieniem. Ja zrobię z Tobą to samo. Każdy dzień to jest Nasz mały świat, wypełnijmy go jak tylko chcemy i cieszmy się nim, a Nasza gwiazdka z nieba spadać będzie codziennie w Nasze ręce.

Ściskam
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *