Psychologia, Stylizacje

Jak to jest z noworocznymi postanowieniami? – Baltic Sea/Czołpino

Witaj w Nowym Roku,

„Zacznę uprawiać sport, oszczędzać i przejdę na dietę” to najczęstsze postanowienia noworoczne Polaków – pokazał sondaż SW Research dla „Newsweeka”.
Jednak tyle samo procent ludzi zakłada, że zacznie uprawiać sport co ludzi, którzy nie deklarują żadnych postanowień.

Jak to wyglada u Ciebie? Stawiasz sobie cele z Nowym Rokiem? Czy ta data nie ma u Ciebie znaczenia?
Pewnie nie raz usłyszałaś ostatnio pytanie: „jakie masz postanowienia na Nowy Rok?” Ja conajmniej kilkanaście razy.
Czemu jest tak, że coś co chcesz zmienić w swoim życiu, co Ci nie pasuje, postanawiasz zmieniać od Nowego Roku?


Tom Tailor pants similar HERE / Zara t-shirt & sweater / Tamaris shoes / Tommy Hilfiger bag similar HERE / Polaroid sunglasses
fot. Dominik

Przygotowując dla Was ten tekst zdałam sobie sprawę, że my ludzie musimy mieć zawsze choćby jeden „powód” do zaczęcia czegoś, co odkładaliśmy lub czegoś, co chcielibyśmy zmienić a nie było dotąd motywacji bądź odwagi.
Potrzebujemy jako ludzie jakiegoś przełomu. Początek roku jest dla nas wtedy idealny. Jak to mówią z nowym rokiem nowym krokiem. Bardzo bierzemy sobie to do serca, i przykro to mówić, ale ulegamy tłumowi.

Z jednej strony nie ma nic w tym złego, abyś od Nowego Roku postawiła sobie cel a następnie go codziennie realizowała. Żebyś wprowadziła coś w swoje życie, coś co zmieni Cię na lepsze. Ale z drugiej strony niech to nie będzie tylko zryw, który skończy się tak szybko jak się zaczął.

Wiesz dlaczego nie przepadam za noworocznymi postanowieniami, które co roku u prawie wszystkich są takie same? Niestety szybko odchodzą one w zapomnienie. Bo to za czym idzie tłum i Ty z nim, bez swoich własnych przekonań, długo trwać nie będzie.
Rozumiesz co mam na myśli?
Ludzie często ulegają tłumowi, i tak samo jest w przypadku „mody” na noworoczne postanowienia. Jeśli nie są one Twoimi, płynącymi głęboko z serca, postanowieniami, to długo nie zagrzeją miejsca w Twojej codzienności. Znajdziesz wtedy mnóstwo pretekstów do zaprzestania ich realizacji.

Nie patrz na innych, nie ulegaj otoczeniu i modzie.
Jeśli potrzebujesz zmiany, realizacji pewnych celów czy założeń to po pierwsze nie czekaj do Nowego Roku czy do przysłowiowego poniedziałku, tylko po prostu to zrób. Tu i teraz.
A jeśli nawet potrzebujesz jakiegoś przełomowego momentu, którym jest na przykład 1 stycznia, to zrób to od tej daty, ale trwaj w tym postanowieniu.
Trzymam za Ciebie kciuki, bo wiem jak trudne bywa wytrwanie w swoich założeniach.
Nie trudno jest coś założyć. Trudniej jest to wytrwale realizować.

Dlatego jestem z Tobą w Twoich celach, marzeniach i planach, czy je podjęłaś wcześniej czy z Nowym Rokiem.
Życzę Ci, aby nie stały się tylko Twoimi postanowieniami na kolejne lata. Oby były w przyszłym roku kontynuacją wcześniejszych postanowień!
A co ze mną?
Jedyne postanowienie jakie sama sobie stawiam na każdy rok mojego życia to BYCIE SZCZĘŚLIWYM CZŁOWIEKIEM!! no i oczywiście dbanie o zdrowie!
Tak po prostu.
Jeśli ma się pod kontrolą te dwie sprawy, to wierzę głęboko, że pozostałe się ułożą.

Życzę Ci samych niezapomnianych chwil w Nowym roku! Bądź szczęśliwa i wytrwała w realizacji swoich marzeń i celów!
BĄDŹ PO PROSTU SZCZĘŚLIWA! 🙂

Uściski,
Weronika

P.S. Przy okazji faktu, iż dziś jest dzień urodzin mojego męża, to chcę Ci życzyć również tu kochanie, tego co sobie. Bądź szczęśliwy i zdrowy!
Dziękuję Ci za to, że mogę dzielić z Tobą życie 🙂

P.S.2. Sesja została wykonana w przepięknym miejscu w Polsce, na polskim wydmach, niedaleko miejscowości Czołpino. To miejsce skradło od razu nasze serca. Do plaży trzeba przejść przez niesamowicie zachwycający las, mijając latarnię. Czasami jest z górki, czasami pod górkę. Trzeba nie raz odpocząć, aby móc potem pójść dalej. Ale cel jest piękny i absolutnie tego warty! To tak jak z naszymi celami. Cel, który nie jest widoczny od razu, jest jeszcze bardziej cenny, jak już się go osiągnie!
Jeśli kiedyś będziesz w tych okolicach to zachęcam Cię do przejścia tej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *