Psychologia, Styl życia

Piękne słowa na nowy tydzień #13

Witaj,

Dziś przychodzę do Ciebie z tekstem człowieka, który wywarł na mnie ogromne wrażenie i który był jednym z głównym twórców, jak zaczęłam interesować się emocjami, uczuciami i relacjami – jest to Anthony de Mello. Na pewno nie raz o nim słyszałaś, jeśli już jakiś czas ze mną jesteś, bo pojawiał się on u mnie już nie raz.

To był człowiek, który pozostawił po sobie tyle prawd w słowach – niby tak prostych i oczywistych, ale jak je przeczytasz, to zdajesz sobie sprawę, że tego właśnie dziś potrzebowałaś. To niesamowite jak jego słowa potrafią wpłynąć na duszę i zmienić patrzenie na wiele prostych, wydawałoby się, spraw.
Wiem, że nie tylko mnie on porusza, więc dziś przedstawiam Ci jeden z jego słów, które uświadomiły mi, że to co jest obok mnie, to co czuję, to co myślę, to ja. Wszystko jest we mnie.

„Obie rzeczy – zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz – są w tobie.”

Jeśli jeszcze nie znasz de Mello to zachęcam do zapoznania się z jego twórczością. Zacznij od „Przebudzenia”. otwiera oczy i pomaga w odnalezieniu własnego ja, jak również odpowie Ci na pytania dotyczące zachowań innych. Polecam!

Daj znać czy powyższe słowa wywołują w Tobie emocje, jeśli tak to jakie?

Ściskam na nowy tydzień,

Weronika

(2) Komentarze

 1. To prawda, poruszający cytat. Koniecznie muszę zapoznać się z twórczością tego artysty <3

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Bardzo zachęcam.
   Cieszę się, ze słowa trafiły do Ciebie 🙂
   Buziak!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *