Stylizacje

Baggy pants – Gdynia#2

Witajcie,
Czy w codziennym życiu towarzyszy Wam strach? Oczywiście, że tak, nawet jeśli pierwsza Wasza odpowiedź na to pytanie brzmiałaby 'nie’.
Nie zdajemy sobie sprawy jak styl życia, codzienne obowiązki i napotykające nas problemy wpływają na nasze samopoczucie. Problemy w pracy i w życiu osobistym, nawet te naszym zdaniem, nie duże, powodują u nas strach, który podświadomie wpływa na nas negatywnie. I tak jak adrenalina wywołana pozytywnymi aspektami w naszym życiu jest pozytywnym zjawiskiem, tak adrenalina towarzysząca obawie, już tak dobra dla nas nie jest.
Powoduje to w naszym organizmie takie objawy jak zmęczenie, senność, zawroty głowy, bóle brzucha i inne różne dolegliwości, które mylone są często z objawami chorób. Robimy wtedy badania i gdy wyniki okazują się być prawidłowe, warto zastanowić się nad swoim stylem życia…
2
pants Medicine CLICK / t-shirt Zara / flip Birkenstock CLICK / bag Mango / sunglasses Polaroid / bracelet Yves Rocher / watch Calvin Klein / rings & earrings Yes CLICK
photos Dominik
34
No tak… Ale jak radzić sobie ze stresem i strachem w tym szybkim, zwariowanym świecie, który każdego dnia naraża nas na mniejsze lub większe zmartwienia? Może zabrzmi to banalnie, ale trzeba zacząć sobie z tym radzić, skoro nie jesteśmy w stanie tego całkowicie wyeliminować. Niestety, tylko nasze odpowiednie podejście do napotykających nas zdarzeń sprawi, że choć trochę złagodzimy skutki.
56
Oczywistym pytaniem w tym momencie jest: to jak radzić sobie ze stresem? Jak zrobić, aby strach nas nie paraliżował?
Otóż nie ma złotej rady, gotowej recepty. Każdy z nas doświadcza na co dzień innych bodźców. Natomiast mogę powiedzieć Wam jak ja staram się radzić sobie ze stresującymi sytuacjami, co mi pomaga i sprawia, że mniej się przejmuję, a co za tym idzie mniej odczuwam tego skutki.
78
1. Staraj się nie przejmować się rzeczami, na które nie masz wpływu – życie nas codziennie zaskakuje, często sytuacjami od nas niezależnymi. Dlatego nie warto przejmować się sytuacjami, na które nie mamy wpływu. Nic nie zmieni fakt, że będziemy takie sytuacje przeżywać, bo nie możemy nic zmienić.
2. Znajdź chociaż 15 minut w ciągu dnia tylko dla siebie – to bardzo ważne, aby mieć czas dla siebie. Wiem, że to trudne, ale na prawdę warto. 15 minut przy kawie, z dobrą książką, na spacerze czy w wannie pozwoli nam spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy i może nie okażą się takie straszne, jak wyglądają.
3. Unikaj toksycznych osób – otaczać się ludźmi, które dobrze nam życzą to bardzo trudne, ale nie do zrobienia. Lepiej mieć jednego dobrego przyjaciela, niż grupę ludzi, których tak na prawdę nic nie obchodzisz. To kim się otaczasz ma wpływ na Twoje zdrowie.
4. Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi – spędzanie czasu z ludźmi, których kochamy i lubimy ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Wyzwala się pozytywna energia, jesteśmy szczęśliwi i dostajemy kopa do działania.
5. Pij dużo wody – woda jest bardzo ważna. Nie trzeba nikogo przekonywać że wodą najbardziej ugasza się pragnienie i nawadnia nasz organizm. Dlatego warto pić przynajmniej 2l wody codziennie. Uwierz, że po jakimś czasie wejdzie Ci to w nawyk.
6. Zdrowo się odżywiaj – jesteśmy tym co jemy i to jest prawda. Staraj się jeść dużo warzyw i owoców i chudego mięsa w regularnych odstępach czasowych. Tak samo jak przy piciu wody po jakimś czasie wejdzie Ci to w nawyk i nie będzie to dla Ciebie wyrzeczeniem.
7. Bądź aktywny/aktywna fizycznie – staraj się znaleźć aktywność, która sprawia Ci radość. Nie zmuszaj się do siłowni jeśli jej nie lubisz. Biegaj, jezdzij na rowerze, na rolkach. Aktywność fizyczna ma to do siebie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia 🙂
8. Szukaj w każdej sytuacji pozytywów – wiem, że to trudne, ale nastawienie to podstawa. Nie ma sensu się dołować i jeszcze bardziej pogarszać sytuację. Z każdej sytuacji jest wyjście i tylko nasze dobre nastawienie pozwoli nam to rozwiązanie znaleźć.
9. Akceptuj siebie – … To chyba najważniejszy punkt. To jest tak bardzo trudne do zrobienia, ale jak szalenie ważne. Poprzez akceptację siebie czujesz się lepiej sama ze sobą i w społeczeństwie. Może wydawać się to nieprawdopodobne, ale im wyższa będzie Twoja samoakceptacja tym większy będzie Twój wpływ na bliskich, pracę i otoczenie, w którym żyjesz. Jeśli będziesz akceptowała siebie, również inni zaczną Cię akceptować i zobaczą w Tobie prawdziwą, niezależną i szczęśliwą osobę.
10. Nie traktuj życia jak próby generalnej – życie mamy tylko jedno. Nie warto aż tak bardzo brać go na serio. Oczywiście nie mówię tu o sytuacjach, które wymagają poważnego podejścia (bo takie w życiu oczywiście są). Mówię tu o sytuacjach, które takiego podejścia w ogóle nie potrzebują. Czerp z życia jak najwięcej, dużo się śmiej i pielęgnuj w sobie dziecko.
910
Mam nadzieję, że wskazówki, którymi ja staram się na co dzień kierować pomogą Wam w Waszym życiu, a może któryś punkt byście zamieniły innym, albo jakiś dodały? Czekam na Wasze sugestie i życzę dużo spokoju.

W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *