Stylizacje

Jak być dobrym człowiekiem? Leather jacket&vagabond boots

Witajcie,
Na co dzień, żyjąc wśród innych ludzi, spotykamy się z ich różnymi zachowaniami. Nie oszukujmy się… Nie zawsze są to zachowania godne pochwały.
Powiem Wam szczerze, że ja mam ogromny problem z takimi sytuacjami. Nigdy nie wiem, jak mam się zachować, czy zwracać uwagę, czy nie? Czy powinnam uświadamiać obcą osobę, z którą się zetknęłam w niemiłych okolicznościach, że jej zachowanie jest nie stosowne?!
unadjustednonraw_thumb_167b
leather jacket Diverse similar HERE / shirt Stradivarius / sweater H&M similar HERE / pants Kiomi via Zalando CLICK / boots Vagabond via Zalando CLICK / sunglasses Polaroid / lipstick Anastasia Beverlyhills
photos Dominik
unadjustednonraw_thumb_1698
unadjustednonraw_thumb_1673
Zastanawiam się wtedy dlaczego takie zachowania w ogóle mają miejsce? Jakie okoliczności, jakie wychowanie, jakie dzieciństwo ukształtowało tak tą osobę, że postępuje tak a nie inaczej? Uświadamiam sobie wtedy, że to właśnie wartości wpajane nam prze rodziców, to jakich ludzi spotykamy na swojej drodze oraz w jakich okolicznościach żyjemy ma ogromny wpływ na to jakimi ludźmi jesteśmy.

Czy jestem dobrym człowiekiem? Co to tak na prawdę oznacza?
Myślę, że bycie dobrym człowiekiem to przede wszystkim postępowanie według podstawowych wartości, takich jak szacunek, tolerancja, prawdomówność oraz miłość.

Jeśli kochamy i akceptujemy samych siebie, tolerujemy siebie i mamy do siebie szacunek oraz wyznajemy prawdę to tak samo postępować będziemy w stosunku do innych. Jeśli jesteśmy w stanie przyznać się sami przed sobą, że wyznajemy takie zasady na co dzień to myślę, że nikt nie będzie miał nam nic do zarzucenia, a przede wszystkim będziemy w porządku wobec siebie samych.
unadjustednonraw_thumb_164f
unadjustednonraw_thumb_16b6
Świat byłby idealny, gdyby każdy z Nas był dobrym człowiekiem. Niestety jest to nierealne.
Jeśli zaczniemy od siebie, zaczniemy zmieniać swoje postępowanie to jest to kropla w morzu, wiem…. Ale zawsze będzie to o jedną dobrą kroplę więcej 🙂

Każdy z nas to taka jedna mała kropla w morzu zwanego światem.
Zróbmy wszystko, aby tych lepszych kropel było więcej wśród nas.

Życzę Wam przemiłego weekendu! Pozdrawiam z Mazur 🙂
unadjustednonraw_thumb_16a2
unadjustednonraw_thumb_16af

W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *