Psychologia, Stylizacje

Potrafisz zaakceptować nieprzewidywalność życia? – jeans&shirt/Modlin

Witaj,

Temat dzisiejszego tekstu miał być inny. Od tygodnia myślałam o tym, o czym chcę dla Ciebie napisać. Wszystko już było ułożone w głowie, jednak jakoś uleciało…
Na początku byłam na siebie bardzo wkurzona za to. Bo jak to? Wszystko miałam zaplanowane. Temat, który chciałam z Tobą poruszyć był już niemalże namacalny i zwizualizowany. Jednak nie potrafiłam przelać go na „komputer” tak jakbym tego chciała.

Mogłabym „na siłę” spróbować pisać, ale to nie było by to, co chcę Ci przekazać. Jeśli coś nie płynie samo, szczególnie przemyślenia, to nie będzie to dobre. To nie byłoby to, co chcę Tobie przekazać. Byłby to zlepek nie pasujących do siebie słów.


Levi’s jeans / Mango shirt / Converse shoes / Szafa.Gra bag / Lilou earrings / Pandora necklace / Polaroid sunglasses / Meller watch
fotografia: Dominik

Jak już przeszło mi zdenerwowanie na siebie i ogólnie otaczający mnie w tym momencie świat, zaczęłam zastanawiać się dlaczego się właściwie irytuję? Przecież tyle razy o tym mówię, że życie, każda chwila jest nieprzewidywalna. Wszystko może ulec zmianie w sekundę. Wiem o tym, ale życie życiem.

Pomyślałam więc, jak życie przez swoją zmienność jest właśnie urocze. Targa nami jak chorągiewką na wietrze. My tylko mamy poczucie, że mamy na nie wpływ większy niż nam się wydaje. Tak naprawdę godzimy się z jego zmiennością. Bo czy mamy inny wybór?

„Jak bardzo nieprzewidywalne potrafi być życie, jak krótki dystans dzieli najczarniejszą rozpacz i pesymizm od radości, od której wprost kręci się w głowie…” Ellinor Rafaelsen

Trudno jest zaakceptować czasami jego bieg. Przynosi ból i cierpienie, zmienia nam plany, komplikuje relacje, ale często momentalnie daje szczęście, uśmiech drugiej osoby i sytuacje takie, których w ogóle byśmy się nie spodziewali, a które sprawiają, że zaczynamy robić rzeczy, o których w ogóle nie śniliśmy.
Znasz to prawda?

„Nie bójcie się. Życie jest nieprzewidywalne. Za chwilę może zdarzyć się coś, co całkowicie rozwiąże Wasze problemy…” Ks. Jan Kaczkowski

Trudno nie zgodzić się z ś.p. księdzem Janem – życie często podsuwa samo rozwiązanie problemów, nawet takich, które wydają Ci się nie do rozwiązania. Nawet tych największych. Może pojawi się ktoś, kto Ci w tym pomoże? Może akurat teraz natkniesz się na czyjeś słowa, które dadzą Ci wskazówkę? A może stwierdzisz, że problem wcale nie jest tak wielki na jaki wygląda?
Bo to prawda, że wszystko jest w Twojej głowie. Tak jak ja zdenerwowałam się na siebie i wszystko wokoło, bo plany uległy zmianie, tak Ty denerwujesz się nie raz na rzeczy, na które nie masz wpływu. A życie takie właśnie sytuacje stwarza. Nie pyta Cię o zdanie i pozwolenie. Daje Ci coś albo zabiera. Daje możliwości albo je odejmuje. Ty jednak musisz zrobić wszystko, aby czuć się w tym wszystkim w miarę bezpiecznie. Mówię w miarę, bo wiadomo, że strachu całkowicie się nie pozbędziesz. Obawa towarzyszy każdemu z nas. Jednak zrób wszystko aby strach nie zawładnął Tobą całym.

Akceptuj nieprzewidywalność życia. Pomyśl o tym trochę inaczej. Nie patrz na to jak na wadę, tylko jak na bogactwo, z którego możesz czerpać. Nieprzewidywalność jest źródłem inspiracji. Możesz pomyśleć, że dzięki temu możesz wszystko. Możliwości są nieskończone i naprawdę, dzięki swojemu pozytywnemu myśleniu i pracy, możesz wszystko!

„To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.” Paulo Coelho

Jeśli podejdziesz do życia z przyjaźnią i dystansem, będzie Ci łatwiej.
A ja to zrobię w tym momencie razem z Tobą, jeśli tylko chcesz.

To jak, potrafisz powiedzieć: Kocham Cię życie i akceptuję to jakie jesteś?

P.S. Tekst, który miał pojawić się dziś będzie na blogu w późniejszym czasie. O ile okoliczności będą sprzyjać.

P.S.2. Zdjęcia zostały zrobione w przepięknym miejscu z historią – Twierdzy Modlin. W wolnej chwili poczytaj o tym miejscu (kliknij na link). Może kiedyś się wybierzesz, bo na prawdę warto. Wstęp na taras widokowy to tylko 5 zł. A widok jest magiczny, zresztą jak całe miejsce.

(8) Komentarzy

 1. Kocham Cię życie nad życie! <3 – to zdecydowanie moje motto życiowe 😉 Nie zawsze idzie po mojej myśli, nie zawsze cieszę się z nieprzewidywalności, ale staram się brać to pozytywnie, staram się patrzeć na wszystko z tej pozytywnej strony i idę do przodu ! 😉
  Piękne zdjęcia kochana ! ;*

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Miło mi to czytać!
   Szczęście bije od Ciebie kochana!
   Dzięki za miłe słowa 😚💛

 2. fantastyczne zdjęcia, cudownie wyglądasz. Pozdrawiam kochana;)

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Bardzo dziękuję:)

 3. Po pierwsze, uwiebiam te zdjęcia! Po drugie, właśnie znalazłam się w podobnej sytuacji i doszłam do tych samych wniosków. Zawsze moje studenckie wakacje były zaplanowane od a do z, wiedziałam co, gdzie i kiedy. W tym roku moje plany się posypały i wszystko zmienia się z dnia na dzień. Na początku się denerwowałam i stresowałam. Dzisiaj stwierdziłam, że to jest ok. Żyć z dnia na dzień, cieszyć się życiem, dać się zaskoczyć.

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Po pierwsze dziękuje z całego serca:)
   Po drugie dokładnie! To właśnie ta nieprzewidywalność może być cudowna!
   Spokojnej nocy ! 🙂

 4. Wiesz, to właśnie ta cudna nieprzewidywalność sprawia, że nasze życie jest tak ekscytujące. W każdym aspekcie:)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Dokładnie. Kiedyś cieżko było mi to dostrzec.
   Miłego popołudnia kochana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *