Stylizacje

Wytrwałość – dlaczego często Ci jej brakuje – grey t-shirt

Witaj,

Ile razy w życiu miałeś ogromny zapał do wykonania zadania, obrałeś cel, miałeś super plan, ale zabrakło Ci wytrwałości w postanowieniach?
Mnie tysiące razy. Jestem pewna, że Tobie też.

Wytrwałość to jedna z ważniejszych cech twojej osobowości, dzięki której będziesz dążył, z determinacją, konsekwencją i uporem, do celu.

Wytrwałość przychodzi naturalnie jeśli robisz to co lubisz. Dlatego często brakuje Ci wytrwałości w zadaniach, które nie do końca są w Twojej naturze, zgodne z Twoim ja.
Jednak często jest również tak, że robisz to co lubisz, chcesz to robić a jednak brakuje wytrwałości.
Niestety tak wiele zależy od jej mocy.

„Ambicja jest drogą do sukcesu. Wytrwałość jest pojazdem, którym tam dotrzesz.” – Bill Bradley

pants & t-shirt Zara similar here / belt Tommy Hilfiger / watch Calvin Klein / nails Semilac / earrings W.Kruk
zdjęcia: Dominik
obróbka: ja

Wytrwałość zakłada niezachwiane dążenie do obranego celu na przekór przeciwnościom.
Jednak wiadomo, że ten stan czasami jest bardzo silny ale też często jest znikomy. Jeśli do czegoś dążysz, brniesz do celu oraz jesteś przekonany co do słuszności obranego kierunku, są momenty, że jednak brakuje Ci wytrwałości. Są dni, kiedy wolałbyś to wszystko rzucić w kąt i już nigdy do tego nie wracać.
To zupełnie normalne. Ludzką rzeczą jest wątpić i mieć kryzysy. Ważne, abyś się nie zniechęcał do końca.

„Nie poddawaj się! Przeważnie to ten ostatni klucz z pęku otwiera drzwi” – Paulo Coehlo

Każde Twoje zwątpienie będzie obniżało Twoją wytrwałość. Każde Twoje zwątpienie będzie pożywką dla osób, które zawsze odradzały Ci pójścia tą drogą. Dlatego oprócz pewności o słuszności swojego celu musisz być silny w tych postanowieniach, aby mieć moc nieprzyjmowania negatywnych myśli od osób, które nie widzą sensu w twoim działaniu.
Pamiętaj, że Ci niewidzący sensu zaczną go widzieć, jeśli Ty osiągniesz to co sobie założyłeś. Zaczną doceniać albo nawet podziwiać twoje działania.

Wytrwałość to niesamowita cecha. Jeśli spojrzy się na nią obiektywnie to można stwierdzić, że każdy może być wytrwały, a jednak wytrwałych jest cały czas niewielu.
Dlaczego tak jest?
Poddać się jest prościej, być wytrwałym bardzo ciężko. Podświadomość ludzka wybiera zazwyczaj łatwiejszą drogę.

Mimo wszystko jednak warto podjąć ten trud i być wytrwałym.
Pomyśl jakbyś się czuł gdybyś odpuścił a potem okazało by się, że brakowało Ci jedynie jeszcze jednego kroku do osiągnięcia celu…? Pewnie przypominasz sobie w tym momencie kilka sytuacji ze swojego życia, kiedy tak się czułeś. Nie jest to przyjemne uczucie, prawda?

A pomyśl teraz jak wspaniałe będziesz się czuł jeśli osiągniesz swój cel dzięki wytrwałej pracy? Jak zwiększy się poczucie Twojej własnej wartości? Ile dodatkowej energii zyskasz?

„Uwierz mi: jeśli możesz poszczycić się wytrwałością, dasz sobie doskonale radę bez wielu innych zalet.” – Napoleon Hill

Tak na prawdę mógłbyś nie mieć nawet żadnych zalet (choć wiesz, że to niemożliwe) i dzięki wytrwałości doskonale dawałbyś sobie radę z przeciwnościami losu w Twoim życiu.

Jestem ciekawa jak to jest u Ciebie? Czy jesteś wytrwały, czy jednak częściej odpuszczasz?
Czekam na Twoją historię.

Życzę Ci nieograniczonej wytrwałości połączonej z determinacją, abyś mógł osiągnąć w swoim życiu wszystko, co sobie tylko założysz.

Trzymajcie się ciepło,
Weronika

P.S. Zdjęcia zostały wykonane w przepięknym wnętrzu hotelu Quadrille w Gdyni. To była nasza druga wizyta w tym miejscu i z pewnością nie ostatnia. Gościnność oraz podejście hotelu do klienta jest wyjątkowe. Quadrille – dziękujemy! 🙂 Polecamy Wam wszystkim. Musicie koniecznie odwiedzić to miejsce.

źródła: „Inspirujący kurs: Jak rozwinąć kluczowe cechy osobowości” – Zespół autorski Personality Improvement Institute

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *