Styl życia

Filmy, które wzruszają – moje TOP 5

Gdy wieczory długie, pod kocem, z książką albo filmem czy serialem stają niemal codziennością to wiadomo, że jesień zadomowiła się na dobre. Każda poru roku ma coś w sobie, a jesień ma to do siebie, że woła nas pod koc 🙂 dosłownie!

Stwierdziłam więc, że podzielę się z Tobą moimi Top 5 filmów, które mnie wzruszyły bardzo. Filmów, które poruszają serce i duszę. Znasz mnie i wiesz, że innymi tutaj nie mogłam się podzielić 🙂 Choć może za jakiś czas podzielę się filmami dokumentalnymi o charakterze kryminalnym – bo takie też gdzieś tam mnie interesują.

Także przedstawiam Ci top 5 poruszających serce filmów, w tym dwa dokumentalne, a w przyszłym tygodniu postaram się podzielić top 5 seriali.

1/ W pogoni za szczęściem / Netflix

Film, który obejrzałam chyba z kilkanaście razy i który „ratuje” mnie w każdej wątpiącej sytuacji. Oglądam go kiedy mam chwilę braku wiary w siebie, podążania za marzeniami.

Jest to historia człowieka, który dokonuje można by powiedzieć niewyobrażalnego. Pokazuje, że z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji można wyjść, jeśli tylko się chce, ma się w sobie ogromne pokłady determinacji i jest się w tym wytrwałym. Daje mocno do myślenia, szczególnie, że historia oparta jest na faktach. Bardzo polecam.

Uwielbiam cytat z tego filmu, który towarzyszy mi przez całe życie, może i Ciebie zainspiruje: „Nigdy nie daj sobie wmówić, że nie możesz czegoś zrobić. Nawet przeze mnie! Masz marzenie to je chroń i realizuj. Ludzie nie potrafią sami czegoś zrobić, to mówią, ze ty też nie możesz. Dlatego ich opinie nie mają znaczenia. Jeśli czegoś chcesz to walcz i już!”


2/ Whitney Houston: Can I be me / Netflix

Na ten film dokumentalny trafiłam przypadkiem i szczerze mówiąc od razu pomyślałam sobie, że to będzie kolejna historia o „gwiazdce”. Jakie błędne było moje myślenie, bo ten dokument to złoto. Czyste złoto. Kolejny dowód na to, że nie warto oceniać, a szczególnie po „okładce”.

Historia Whitney Houston to poruszająca droga od marzeń, do ich realizacji, od małej skromnej dziewczynki, to pięknej, wrażliwej artystki. Nie miała niestety szczęścia do prawdziwej, opiekuńczej miłości. Mam wrażenie, że była mocno zagubiona i nie rozumiana, przez co szukała pocieszenia wszędzie, często nie do końca tam, gdzie mogła je znaleźć.

Przytłaczający trochę a zarazem genialny film. Przede wszystkim niepowtarzalna kobieta o wrażliwej duszy – dlatego tak mnie wzruszyła. Koniecznie zobacz i daj znać jak odbierasz tą historię.


3/ 7 dusz / Netflix

Uwielbiam Will’a Smitha w takich właśnie rolach. Kiedy zmierza się bólem psychiki i duszy, kiedy musi to pokazać. Ma się wtedy wrażenie, że przeżył to naprawdę. Rewelacyjny z niego aktor, bo przekazuje uczucia i emocje naprawdę bardzo, ale to bardzo wiarygodnie.

Film to historia człowieka, który powoduje wypadek samochodowy, w którym niestety ginie jego ukochana żona i 6 innych, przypadkowych osób. Aby się jakoś pogodzić z sytuacją, choć dla mnie jest to coś nie do ogarnięcia, bohater wdraża w życie plan pomocy innym… jak? To już musisz sama zobaczyć.

Ostrzegam, że film wyciska łzy nawet z najbardziej „opornego” człowieka. Przygotuj sobie zapas chusteczek i obejrzyj koniecznie, bo warto! Poproszę takich filmów więcej.


4/ Robin Williams: W mojej głowie / HBO

Historia życia Robina Williamsa – to niezwykłe opowiadanie jego samego, ale też jego rodziny i przyjaciół.

Robin Williams miał niesamowity talent. W dokumencie tym widać z jaką łatwością przychodziło mu aktorstwo ale też stand-up. Był naprawdę w tym dobry. Zabawny. W życiu prywatnym jednak ciągle walczył sam ze sobą i z uzależnieniami oraz depresją. Niby miał wszystko, a jednak czegoś mu ciągle brakowało. Mówił: „Wystarczy tylko się uśmiechać, by ukryć zranioną duszę i nikt nawet nie zauważy jak bardzo cierpisz.”

Historia ta, choć inna, podobna jest do historii Whitney Houston. Oboje wrażliwi, mega zdolni, poszukujący szczęścia, nie potrafiący poradzić sobie ze swoimi zranionymi duszami. Historie te pokazują, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy tacy sami – potrzebujemy tego samego, pomimo tego, jak różne życia prowadzimy.


5/ Ciekawy przypadek Benjamina Buttona / HBO

Benjamin, główny bohater, urodził się w niezwykłych okolicznościach. Mężczyzna rodzi się jako osiemdziesięciolatek i z wiekiem młodnieje – wszystko za sprawą pewnego zegara, który wskazuje czas odwrotnie.

Benjamin próbuje żyć normalnie, szuka swojej tożsamości, godzi się ze swoim losem, chce kochać i być kochanym. Cały czas jednak trudność jaką zgotował mu los daje o sobie znać. Świat przecież zmierza tak jakby w innym kierunku. Bliscy się starzeją kiedy od młodnieje. Sprawia to wiele kłopotów, nieprzyjemnych sytuacji, utraconych szans i szczęścia a przede wszystkich stoi na przeszkodzie prawdziwej miłości.

Film pokazuje to co w życiu dla każdego człowieka najważniejsze i jak ciężko pogodzić się z faktem upływającego czasu, szczególnie, kiedy nawet w takiej niezwykłej sytuacji, czas nic nie zmienia, a wręcz, przeszkadza. Zobacz sama.


To poznałaś wzruszające filmy, do których naprawdę bardzo często wracam. Są wartościowe i przepełnione ludzkimi historiami: wymyślonymi ale tez prawdziwymi. Uczucia i emocje wylewają się same.

Daj znać czy oglądałaś któryś z filmów i co sądzisz. Podziel się tez swoimi filmowymi inspiracjami. Jesień dopiero się zaczyna, a więc będzie czas na oglądanie na pewno nie jeden raz 🙂

Miłego oglądania!

Tulę,

Weronika

(1) Komentarz

  1. […] opublikowałam dla Ciebie listę seriali, które wzruszają – moje top 5. Uroniłam przy nich nie jedną łezkę, a przede wszystkim wracam do nich za każdym razem jak mam […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *