Psychologia, Styl życia

Piękne słowa na nowy tydzień #16

Witaj,

Rad nie za bardzo lubimy (przynajmniej ja nie), może dlatego, że ludzie często dają nam rady, które są zupełnie „odrealnione”, to jest nie są dobre po prostu dla nas. Jest tak, że coś co sprawdza się u danej osoby, nie koniecznie sprawdzi się u nas.
Ludzie bardzo lubią dawać innym rady, głównie dlatego, że łatwiej jest powiedzieć komuś: „zrób tak”, „nie rób tak” niż wprowadzić to samo w swoim życiu. A nawet jeśli wprowadzili to w swoje życie, to może niekoniecznie efekt był taki jaki by chcieli, i liczą na to, że u innych to się sprawdzi. Różne są powody.
Ja stronię od rad innych, może dlatego, że zazwyczaj są to rady zupełnie nie przystające do mojego sposobu życia, mojej osobowości itd.

Jednak są rady, które są na tyle ogólne, że inspirują i nawet jeśli ich nie wprowadzamy w życie, to samo usłyszenie ich czy przeczytanie jest czymś pięknym.
Dziś mam dla Ciebie takie rady, nie moje, lecz p. Rafała Wicijowskiego, blogera, czyli kolegi po fachu, można powiedzieć. Napisał on książkę „Oczami Mężczyzny” z której to pochodzi właśnie ten tekst:

„Życie jest zbyt krótkie, aby pić niedobre wino, nie jeść lodów i marnować czas na ludzi, którzy nie przeskoczyliby dla nas kałuży.
Nie traćmy go na kiepski seks, nieszczęśliwe związki i wszystkie gówniane znajomości.”

Uważam, że rady p. Rafała każdy powinien wziąć pod uwagę 🙂
Bardzo trafne prawda?

Ściskam na nowy tydzień,

Weronika

P.S. Polecam zapoznać się z innymi słowami autora – ja dopiero odkryłam i na pewno nadrobię, bo uważam, że warto !

(2) Komentarze

 1. Czasem do przyjmowania rad trzeba dojrzeć. Wygodnie jest uczyć się na czyichś błędach, ale najskuteczniejsze nauczki dostajemy z naszych, własnych.

  1. SimplyBeautifulpl says:

   Właśnie. Ta dojrzałość sprawia, że widzimy dokładnie co robimy źle a co dobrze, uczymy się na błędach.
   Dziękuję Ci za odwiedziny 🙂
   Pzdr.
   W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *