Stylizacje

Czy jesteś typem wrażliwca? – levi’s jeans&t-shirt

Czy choć raz w życiu zdarzyło Ci się pomyśleć: Czemu ja tak się rozklejam? Czemu łzy lecą mi jak na zawołanie? Dlaczego tak to ciągle przeżywam i nie potrafię podjąć racjonalnie decyzji?
Jeśli choć jedno z powyższych pytań padło kiedyś w Twoich myślach to z całą pewnością możesz uważać się za wrażliwca, albo przynajmniej osobę skłonną do bycia osobą bardziej wrażliwą od innych.

Z psychologicznego punktu widzenia każdy człowiek jest wrażliwy, każdy tylko w rożnym stopniu. Jeśli ktoś kiedyś powiedział Wam że nic go nie wzrusza, to albo wstydzi się do tego przyznać albo faktycznie ma serce z kamienia….

Natura nas tak stworzyła abyśmy byli empatyczni, czuli i wrażliwi na innych ludzi i otaczający nas świat. W jakim stopniu się to objawia zależy od środowiska w jakim zostaliśmy wychowani, w jakim dorastamy i co nami kieruje. Bardzo wysoka wrażliwość wynika z biologii. Tacy się rodzimy. Jeśli masz bardziej czuły układ nerwowy, przeżywasz wszystko bardziej i dłużej, wszystkim się bardziej przejmujesz, to jestem wrażliwy bardziej od innych. Nie zmienisz tego.jacket &other stories / t-shirt Levi’s / jeans Levi’s / shoes Converse / belt & bag Tommy Hilfiger / sunnies Polaroid / lipstick Wibo
photos Dominik

„Niektórzy ludzie rodzą się wrażliwsi niż inni. Są niczym delikatne owoce – łatwiej ich zranić, częściej płaczą, a smutek towarzyszy im od najmłodszych lat.” – Regina Brett

Osoby bardziej wrażliwe mogą być niestety odbierane często jako mniej dostępne, zamknięte w sobie, za bardzo przewrażliwione. Spowodowane to jest faktem, że zbyt duża ilość wrażeń hamuje ich reakcje – nie uzewnętrzniają swoich emocji od razu.
Jeśli tego doświadczasz nie popadaj w negatywne myśli. To, że jesteś bardziej wrażliwy niż inni to powód do dumy. Dzięki Twojej wrażliwości jesteś bardziej twórczy i kreatywny. Jesteś bardziej empatyczny i więcej dostrzegasz. Jesteś silniejszy przez fakt ciągłego udowadniania swojego ja. A czy to źle?

Czy to źle, że jesteś empatyczny, że bardziej odczuwasz bodźce, że zastanawiasz się nad sytuacjami, które Cię w życiu spotykają, dłużej niż inni? Oczywiście, że nie. Może właśnie, rozkładając problem na czynniki pierwsze, podejmiesz lepszą decyzję w jego rozwiązaniu, niż ktoś kto zrobi to zbyt pochopnie?

„Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło.” – Ryszard Kapuściński

No właśnie… trzeba zdać sobie sprawę, że świat bez wrażliwości byłby światem pustym, pełnym egoistów dążących po trupach do celu. Ja też takiego świata nie akceptuje i mam nadzieje, nie doświadczać takich sytuacji w swoim życiu. I tego również Wam życzę.

Dlatego, wrażliwcy, nie przejmujcie się, że jesteście inni. Pielęgnujcie w sobie te uczucia i nigdy nie przeklinajcie swojej wrażliwości. Wiem, że nie jest to proste. Wrażliwca można szybko zranić. Nie mniej jednak dbajcie o te uczucia w sobie, zarażając nimi ludzi wokół siebie.

Pamiętajcie, że Wasza wrażliwość to dar.

Ściskam
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *