Stylizacje

Świat nie jest czarno-biały – long navy blue sweater

Witajcie,

Tak jak w ubiorze kolor czarny i biały wybieram często tak życiu wolę różne barwy. Życie nie jest tylko czarne albo białe, ale codziennie objawia się wielką paletą barw.
Uwielbiam dostrzegać rożne barwy życia, patrzeć na każdego człowieka jak na skarbnicę wiedzy. Nie lubię być zbyt radykalna w ocenianiu sytuacji, bo mam świadomość, że nie na wszystko da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi 'tak’ lub 'nie’.


sweater New Look last year’s collection / pants Only similar HERE / t-shirt Tommy Hilfiger via Peek&Cloppenburg / shoes Converse via Zalando / bag Mango / sunnies Meller / scarf Zara / nails Essie
fotografia Dominik
obróbka ja

„Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną mówią: 'Ta szklanka jest w połowie pełna’. Ci drudzy mówią: 'Ta szklanka jest w połowie pusta’. Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: 'Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo… No przepraszam… To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. Większa od tej!’. A na drugim końcu baru świat pełen jest innego rodzaju osób, które mają szklanki pęknięte albo szklanki przewrócone (zwykle przez kogoś z tych, którzy żądali większych szklanek) albo całkiem nie mają szklanek, bo stały z tyłu i barman ich nie zauważył.”
(Terry Pratchett, Prawda)

Powyższy cytat pokazuje, że każdy z nas jest inny. Pochodzimy z różnych środowisk, domów, zostaliśmy różnie wychowani i kształtowała nas rożna rzeczywistość. Każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy.
W obecnych czasach tak łatwo jest nam oceniać i odrzucać innego człowieka tylko dlatego, że inaczej wyglada, sądzi czy po prostu pochodzi z innego regionu świata niż my.
Tak prosto jest nam odrzucać inne podejścia do życia, najlepiej dając rady jak się prawidłowo żyć powinno. Zapominając o tym że to jest tylko i wyłącznie nasz punkt widzenia.
Dzisiejszy świat jest bardzo otwarty. Niestety często to my ludzie jesteśmy ciagle zamknięci. Nie potrafimy otwartości, którą daje nam świat, przełożyć na swoje życie.

Chciałabym abyśmy nie podchodzili do życia na zasadzie 'wszystko albo nic’ czy 'albo-albo’. Pomiędzy tym wszystko albo nic czy albo-albo jest mnóstwo różnych rozwiązań. Pozwólmy sobie ujrzeć czasami tęczę w życiu i nie osądzajmy innych tylko dlatego, że pod jakimś względem są różni od nas.
Chciałabym aby każdy z Nas dostrzegał rożne barwy wśród otaczającego świata i potrafił czerpać z niego coś dla siebie. Każda sytuacja, każdy moment, kady człowiek może być dla nas inspiracją i źródłem nowej wiedzy.

„W życiu nie wszystko jest czarne albo białe. Istnieje wiele odcieni szarości. Mimo to ludzie często wydają sądy prosto z mostu nie biorąc poprawki na to, że ktoś może się zwyczajnie pomylić.”
(Gigi Button)

Bądźmy wyrozumiali dla innych. Szanujmy innych.
To, że każdy z nas jest inny jest wspaniałe i bardzo ciekawe.
'Czarno-białe’ myślenie powoduje w nas często frustrację i negatywne myśli. Dlatego pozwólmy sobie na rożne podejścia do sytuacji i inne myślenie.
Nie budujmy od razu tylko pięknych bądź tylko czarnych scenariuszy.

Jak Wy do tego podchodzicie?
Mniej czy bardziej radykalnie?
Piszcie w komentarzach 🙂

Ciekawostka: Zdjęcia zostały zrobione w moich rodzinnych stronach, nad jeziorem Warchały, gdzie jako dziecko spędzałam beztrosko czasami całe dnie wakacji. Jest to jedno z czystych jezior w tym regionie z bardzo płytkim brzegiem, co jest fajne dla małych dzieci :). Nad jeziorem powstał nie tak dawno piękny czterogwiazdkowy hotel Natura Mazur & Spa Warchały z dostępem do plaży. Na kilku zdjęciach widać trochę część wypoczynkową – plażową hotelu.
Mazury mają swój urok… Koniecznie musicie tu przyjechać 🙂

Pozdrawiam,
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *