Uroda

Beauty news#15

Marka Tołpa – nazwa marki pochodzi od nazwiska profesora Akademii Rolniczej we Wrocławiu, który opracował preparat torfowy, nazwany jego nazwiskiem, który jest głównym składnikiem kosmetyków marki Tołpa.

Jak można przeczytać na stronie marki, profesor „nigdy nie zmienił się w chłodnego, sceptycznego profesora, który przed codziennymi problemami chowa się za naukową terminologią. Chciał być blisko ludzi. Poświęcał cały swój czas, by pomóc sobie i innym. Dzięki niezwykłej determinacji, po wielu latach badań udało mu się stworzyć wreszcie wymarzony ekstrakt. Podstawowy składnik naszych kosmetyków, który wzmacnia odporność, przyspiesza regenerację organizmu i poprawia kondycję skóry.”

Jest to marka, która bardzo dobrze wpisuje się w styl życia, który od dłuższego czasu staram się 'uprawiać’.
„kiedy mówimy ”mała wielka pielęgnacja” mamy na myśli codzienne, drobne, ale przemyślane czynności, bo uważamy, że suma małych rzeczy daje duży efekt.” – taką myśl przewodnią znajdziecie na stronie marki Tołpa. To zdanie bardzo do mnie trafia i moim zdaniem bardzo dobrze wtapia się w ideę marki.

Jak już nieraz pewnie Wam pisałam, moja cera i w ogóle skóra są bardzo wymagające, w związku z tym szukam produktów, które przede wszystkim jej nie szkodzą, a są przy tym regenerujące oraz nawilżające. Jeśli jeszcze kosmetyk składa się z naturalnych składników to jest moim zdaniem warty wypróbowania.

Na tą chwilę wypróbowałam mleczko do mycia twarzy i oczu TUTAJ oraz nawilżającą maskę łagodzącą TUTAJ.

Mleczko nakłada się na twarz, masuje przez chwilę kolistym ruchami a następnie nadmiar usuwa się wacikiem. Po tym zabiegu skóra jest bardzo dobrze oczyszczona z całodziennego makijażu i co ważne, nie wysuszona. Mleczko jest idealnym wstępem do dalszego oczyszczania.

Maskę łagodzącą nakłada się dosyć grubą warstwą na twarz i zostawia na niej na 15-20 minut. Następnie pozostałość kosmetyku należy usunąć delikatnie letnią wodą. Mi zdarza się czasami zostawić maskę na całą noc i zmywam ją rano. Kosmetyk nie podrażnia, a skóra rano jest rozświetlona, napięta i wyraźnie nawilżona.

To dopiero mój początek z marką Tołpa. Myślę, że wypróbuje jeszcze inne kosmetyki tej marki.
Jestem ciekawa czy używaliście Tołpy? Jeśli tak to którego z produktów i jakie macie wrażenia?

Ściskam,
Weronika

(1) Komentarz

  1. […] Kosmetyki Tołpa polecam od kilku lat. Działają kojąco na moją wymagającą cerę. Stworzone z naturalnych składników nie „zapychają” mojej skóry, mocno ją nawilżając. Szczególnie te z linii Hydrativ. Bardzo lubię wszystkie produkty z tej linii. Jeśli miałabym wybrać jeden produkt to byłaby to maska nawilżająca na noc. Jest dla mojej często przesuszonej cery zbawieniem. Więcej o marce możesz przeczytać w artykule Beauty News#15. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *