Psychologia

10 pięknych tekstów o miłości – Pure Love vol.3

Witaj,

Wiesz dobrze, że uwielbiam dzielić się z Tobą pięknymi, chwytającym za serce cytatami. Tym razem przygotowałam 10, a w zasadzie 11 tekstów o jednym z ważniejszych uczuć na świecie – o miłości. Są to teksty, które wywarły na mnie wrażenie, więc może i w Tobie wywołają podobne uczucia.1/ Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.
Antoine de Saint-Exupery

2/ Nauka miłości zaczyna się od pozostawienia czystej łazienki i cichego zamykania drzwi ze względu na drugiego człowieka.
Wilhelm Forster

3/ Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.
Konstanty Ildefons Gałczyński

4/ Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę.
Janusz Leon Wiśniewski

5/ Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje (…).
Nowy Testament, List do Koryntian6/ Najważniejszą cechą miłośći jest wolność. Z chwilą gdy pojawia się przymus, kontrola albo konflikt miłość umiera. Pomyśl na chwilę o tych wszystkich przymusach i kontrolach ze strony innych ludzi, którym poddajesz się, kiedy tak lękliwie żyjesz zgodnie z ich oczekiwaniami, by kupić ich miłość albo zyskać ich aprobatę, albo po prostu z obawy przed ich stratą.
Anthony de Mello

7/ Miłość to rodzaj uważności na drugiego człowieka w najlepszym tego słowa znaczeniu. Uważność, ciekawość drugiego człowieka w pogłębianiu i utrwalaniu relacji z nim. Jednak nie tak, że nie można oddychać bez siebie nawzajem. Musi być przestrzeń i odrębność. Ludzie czasem z głodu mają w sobie dziurę, że tak się pragną, aż mogliby siebie zjeść. Wchłonąć. Nie można jednak wchłonąć drugiego człowieka”.
Katarzyna Miller

8/ Na naszej planecie żyje pięć miliardów ludzi, tymczasem człowiek zakochuje się w jakiejś jednej osobie i nie wiadomo dlaczego, nie chce jej zmieniać na żadną inną.
Jostein Gaarder

9/ Wiesz, z moją mamą zgadzam się w niewielu, bardzo niewielu sprawach, ale kiedyś powiedziała jedną niesłychanie mądrą rzecz: Jeśli dwoje ludzi ma być ze sobą, to stanie się tak niezależnie od wszystkiego. A jeśli gdzieś zapisane jest, że nie są dla siebie przeznaczeni, to cokolwiek by się robiło, prędzej czy później się taki związek rozpadnie. Wynika z tego, że nie powinniśmy próbować zawracać kijem Wisły, tylko czasem dać się porwać nurtowi wydarzeń. Co ma być, to będzie. Nie jesteśmy w stanie wszystkiego sobie w życiu ułożyć i zaplanować.
Jakub Małecki
10/ Kiedyś często zastanawiałam się czym różni się miłość od zakochania. Teraz już wiem. Jeśli się zakochasz i uczucie jest prawdziwe – przeksztalca się w miłość. A prawdziwej miłości zawsze towarzyszy zakochanie, które często pojawia się i znika, powraca w mniej lub bardziej szalonej formie. Miłość trwa cały czas. Motyle w brzuchu pojawiają się i odlatują, czasem porywają nas do nieba a czasem jedynie fenyloetyloamina buzuje w synapsach dając słodki stan upojenia. Jedną z piękniejszych rzeczy w miłości jest to, że w człowieku, którego zna się od lat, można zakochać się każdego dnia. Na nowo.
Aleksandra Steć

I…
11/ Twój wzrok dla mnie szczęściem, Twoje ręce moim drogowskazem, Twoje ramiona moim ukojeniem … Twoja miłość miłością moją.
moje słowa

Jeśli przeczytałeś kiedykolwiek słowa o miłości, które zapadły Ci w pamięć lub masz je zapisane gdzieś w notesie, telefonie czy innym notatniku, to napisz je w komentarzu 🙂

Ściskam Cię,

Weronika


fot. Łapacze Wspomnień

(2) Komentarze

 1. Miałaś naprawdę świetną sesję zdjęciową:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  1. Weronika Ciak says:

   Dziękuje Ci kochana!
   Miłego dnia 🧡

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *