Styl życia, Stylizacje

Jak rozpoznać dobre intencje? – black turtleneck&mom jeans

Witajcie w Nowym Roku,

Pewnie jak wiele/wielu z Was codziennie zastanawiam się nad wieloma sprawami, tymi mniej i bardziej przyziemnymi. Często są to sprawy związane z relacjami międzyludzkimi i tym podobnymi.

Zawsze lubiłam obserwować ludzi i ich zachowania. Niestety jednak obserwacje nie niosły za sobą lekcji dla mnie jak sobie radzić w takich relacjach.

W związku z tym zastanawiam się i staram radzić sobie w takich sytuacjach sama, dużym wsparciem są również najbliżsi, najbardziej mój przyszły mąż, któremu zawdzięczam wiele – dzięki niemu jestem lepszym człowiekiem.


turtleneck Zara similar HERE / mom jeans Stradivarius similar HERE / shoes Tamaris via Zalando / lipstick Maxfactor Lipfiniti 35
Photos by Dominik

Jak rozpoznać dobre oraz te mniej dobre intencje, które płyną od drugiego człowieka? Temat ciężki, gdyż opiera się w dużym stopniu na zaufaniu. Nie można przecież wychodzić z założenia, że każdy człowiek na pewno ma złe intencje, chce nas skrzywdzić bądź wykorzystać. Ale niestety nie należy ufać do końca bo można się rozczarować.
W takim razie jak znaleźć złoty środek? Gdzie znaleźć równowagę?

Po pierwsze należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z twoich wyborów, decyzji oraz zachowania. Trzeba być sobą. Ci, którzy nas zrozumieją i będą chcieli być przy nas to będą. Nic na siłę.

Dobrze jest zweryfikować swoje znajomosci. Żyjemy w takich czasach, że mamy tysiące znajomych w social mediach a prawdziwych przyjaciół niewielu bądź wcale. Jeśli się okaże, że będziesz potrzebować pomocy prawdopodobnie żaden z tych tysięcy znajomych nie wyciągnie pomocnej dłoni.

Trzeba pielęgnować najlepsze relacje. Doceniaj bliską Ci osobę za to, ze zawsze jest przy Tobie, czy jesteś szczęśliwy/a oraz gdy jest Ci źle. Największa wartość maja te relacje, które trwają i dzięki którym jesteś lepszą wersją siebie. Doceniaj miłość.

„Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy Tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu” – Paulo Coelho

Pamiętaj, że żaden człowiek, który nie jest dobrym człowiekiem, z wartościami, nigdy nie będzie miał dobrych intencji. Ciężko jest uwierzyć w to, że osoba, która nie potrafi utrzymać dobrych relacji z innymi i postępuje według zasad nie do końca uczciwych, to będzie miała dobre relacje z Tobą i potraktuje Cię z szacunkiem.

Ciężko jest w tych czasach o prawdziwe relacje i uczciwych ludzi, ale ciagle jednak wierzę, że nie jest tak źle. Ciagle wierzę w ludzi i w ich dobro. Ciężko mi czasem po prostu pogodzić się z pewnymi zachowaniami.

Życzę Wam i sobie na ten rok, abyśmy spotykali samych uczciwych i dobrych ludzi na naszej drodze.
Jeszcze raz dziękuję Wam, że byliście ze mną kolejny rok.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *