Styl życia, Stylizacje

Jak rozpoznać dobre intencje? – black turtleneck&mom jeans

Witajcie w Nowym Roku,

Pewnie jak wiele/wielu z Was codziennie zastanawiam się nad wieloma sprawami, tymi mniej i bardziej przyziemnymi. Często są to sprawy związane z relacjami międzyludzkimi i tym podobnymi.

Zawsze lubiłam obserwować ludzi i ich zachowania. Niestety jednak obserwacje nie niosły za sobą lekcji dla mnie jak sobie radzić w takich relacjach.

W związku z tym zastanawiam się i staram radzić sobie w takich sytuacjach sama, dużym wsparciem są również najbliżsi, najbardziej mój przyszły mąż, któremu zawdzięczam wiele – dzięki niemu jestem lepszym człowiekiem.


turtleneck Zara similar HERE / mom jeans Stradivarius similar HERE / shoes Tamaris via Zalando / lipstick Maxfactor Lipfiniti 35
Photos by Dominik

Jak rozpoznać dobre oraz te mniej dobre intencje, które płyną od drugiego człowieka? Temat ciężki, gdyż opiera się w dużym stopniu na zaufaniu. Nie można przecież wychodzić z założenia, że każdy człowiek na pewno ma złe intencje, chce nas skrzywdzić bądź wykorzystać. Ale niestety nie należy ufać do końca bo można się rozczarować.
W takim razie jak znaleźć złoty środek? Gdzie znaleźć równowagę?

Po pierwsze należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie dogodzić każdemu. Zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony z twoich wyborów, decyzji oraz zachowania. Trzeba być sobą. Ci, którzy nas zrozumieją i będą chcieli być przy nas to będą. Nic na siłę.

Dobrze jest zweryfikować swoje znajomosci. Żyjemy w takich czasach, że mamy tysiące znajomych w social mediach a prawdziwych przyjaciół niewielu bądź wcale. Jeśli się okaże, że będziesz potrzebować pomocy prawdopodobnie żaden z tych tysięcy znajomych nie wyciągnie pomocnej dłoni.

Trzeba pielęgnować najlepsze relacje. Doceniaj bliską Ci osobę za to, ze zawsze jest przy Tobie, czy jesteś szczęśliwy/a oraz gdy jest Ci źle. Największa wartość maja te relacje, które trwają i dzięki którym jesteś lepszą wersją siebie. Doceniaj miłość.

„Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy Tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingujący cię, cieszący się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich nędznym życiu” – Paulo Coelho

Pamiętaj, że żaden człowiek, który nie jest dobrym człowiekiem, z wartościami, nigdy nie będzie miał dobrych intencji. Ciężko jest uwierzyć w to, że osoba, która nie potrafi utrzymać dobrych relacji z innymi i postępuje według zasad nie do końca uczciwych, to będzie miała dobre relacje z Tobą i potraktuje Cię z szacunkiem.

Ciężko jest w tych czasach o prawdziwe relacje i uczciwych ludzi, ale ciagle jednak wierzę, że nie jest tak źle. Ciagle wierzę w ludzi i w ich dobro. Ciężko mi czasem po prostu pogodzić się z pewnymi zachowaniami.

Życzę Wam i sobie na ten rok, abyśmy spotykali samych uczciwych i dobrych ludzi na naszej drodze.
Jeszcze raz dziękuję Wam, że byliście ze mną kolejny rok.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *