Styl życia

Books review #2 – Modelka & Ania.Biografia Anny Przybylskiej

Witaj,

Czas na kolejny post z serii #booksreview.
Tym razem biorę „pod lupę” książki: „Modelka” spod ręku Zuzanny Bijoch oraz „Ania.Biografia Anny Przybylskiej” napisaną przez p. Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego.


„Modelka”
To opowiadanie o młodej dziewczynie o imieniu Sara, która po części przypadkowo trafia do wielkiego świata jakim jest modeling.
Na początku bardzo ją ten wielki, nieznany dotąd świat, fascynuje. Myślę, że każdą młodą dziewczynę zachwycił by Nowy Jork, wielkie marki, pokazy i życie jakie tylko mogła sobie wymarzyć. Teraz ma je u swoich stóp.

Niestety ten świat, tak jak wiele może dać, tak jeszcze więcej może zabrać. Dziewczyna szybko orientuje się jakimi prawami rządzi się modeling i wszystko wokół niego. Ile niebezpieczeństw na nią czyha. Trudno jest być twardym i pewnym siebie mając kilkanaście lat i będąc samym tysiące kilometrów od domu.

Po czasie, zdaje sobie sprawę, że to co nazywała marzeniem stało się porażką. Zupełnie nie pasowała do tego świata, który wiedziała, że się nie zmieni.
Z jednej strony chciała dalej być modelką a z drugiej pragnęła innego życia. Tym bardziej, że poznała miłość swojego życia, wartościowego chłopaka, który nie do końca akceptował, tego co dzieje się wokół jej pracy.
Kochała go bardzo i nie chciała go zawieść, ale praca pochłaniała ją bez reszty.
Gdy zrozumiała, co jest tak naprawdę ważne, było już niestety za późno.

Opowieść ta pokazuje, że czasami to co wydaje nam się gwiazdką z nieba, może stać się naszym największym koszmarem, gdy już pojawia się w naszym życiu.

Bardzo wartościowa pozycja. Polecam.


„Ania. Biografia Anny Przybylskiej”

Zawsze sceptycznie podchodzę do biografii, gdyż nie raz niestety się zawiodłam. Często są to suche fakty z życia danej osoby, jeszcze napisane, nie do przejścia dla mnie, językiem.

W przypadku tej książki kupiłam ją z sentymentu do p. Ani Przybylskiej, gdyż była, jest i będzie dla mnie po prostu miłą, normalną osobą.
Pozytywnie się zaskoczyłam, że książka napisana jest w formie krótkich wywiadów, a raczej opowiadań bliskich p. Ani (jej mamy, p. Krystyny, jej partnera p. Jarosława Bieniuka, jej menadżerki i wielu innych bliskich osób).

Opowiadania są napisane w bardzo przystępnym, „normalnym” języku. Takim dla każdego. Nie znajdziesz tu żadnych niezrozumiałych zwrotów czy sformułowań.
Książka przybliża bardzo p. Anię, jako zwykłą kobietę, dla której najważniejsza była rodzina, miłość, szczęście i cieszenie się z życia. To było w niej najwspanialsze.
Jest mnóstwo momentów wzruszających, ale też takich, gdzie można się zdrowo pośmiać.

Piękne jest to p. Ania, która zawsze marzyła o byciu aktorką i tak się stało, a zarazem pragnęła prowadzić życie zwyczajne, takie jak inni, udało się jej to osiągnąć. Przy tym była w tym wszystkim taka szczera i uczciwa.
Po przeczytaniu książki ma się wrażenie jakby p. Ania była bliską znajomą z sąsiedztwa.

Cudna kobieta, wspaniała matka i partnerka. Miała wielkie szczęście, że miała wokół siebie tak wspaniałych ludzi. Kochają ją bardzo. To czuć cały czas podczas czytania książki.

Bardzo polecam Ci tę książkę. Nie będziesz zawiedziona

Czytaliście którąś z powyższych pozycji?
Jeśli tak, to jakie macie odczucia?

Buziaki,
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *