Psychologia, Styl życia

Jakich podkastów warto słuchać? – moje TOP 5

Witaj,

Zanim zaczęłam sama nagrywać podkast, bardzo dużo słuchałam innych słuchowisk i podkastów. Bardzo często towarzyszyły mi i towarzyszą nadal „głosy” ludzi, którzy moim zdaniem mają dużą wiedzę, robią ciekawe rzeczy i chcą się tym dzielić z innymi. To niesamowite. Warto dzielić się tym ze światem, więc….

Jakich podkastów słucham?

Dziś chcę podzielić się z Tobą moimi TOP 5 wśród podkastów, których słucham już od dłuższego czasu i do których wracam zawsze z przyjemnością.

Słuchowisko. Pogadajmy o życiu

1/ Słuchowisko. Pogadajmy o życiu / Justyna Mazur

Justyny chyba nie muszę Ci przedstawiać. Jest ostatnio bardzo popularną podkasterką w Polsce. Jej podkast „Słuchowisko: Pogadajmy o życiu” bardzo szybko zdobył popularność. Jej spokojny i bardzo radiowy głos oraz tematy, które porusza zauroczyły chyba wszystkich.

O fenomenie Justyny myślę świadczy fakt, że jest taką „dziewczyną z sąsiedztwa”, to znaczy opowiada o swoich doświadczeniach i przemyśleniach, które spotykają nas wszystkich również na na co dzień. To jest niezwykłe w swej zwykłości.

Podkastu możesz posłuchać między innymi w Apple Podcasts.


Piąte: Nie zabijaj

2/ Piąte: Nie zabijaj / Justyna Mazur

Jest to drugi podkast Justyny, o której pisałam powyżej. Jest on o zupełnie innej tematyce – kryminalnej. Jeśli lubisz, tak jak ja, historie ludzi, te może mniej dobre, ale równie ważne. Pełne emocji, wzruszeń i bólu opowieści naprawdę zapadają w pamięć.

Co wyróżnia Justynę na tle innych podcastów kryminalnych to sprawy polskie – te nawet mniej znane. Opowiadane stonowanym i spokojnym głosem Justyny są naprawdę niepowtarzalne. Posłuchaj sama.

Podkastu możesz posłuchać między innymi w Apple Podcasts.


Kryminatorium

3/ Kryminatorium / Marcin Myszka

Podkast prowadzi Marcin Myszka i chyba ma najbardziej intrygujący głos jaki kiedykolwiek słyszałam. Słyszałam opinie, że niektórzy nie są w stanie słuchać. Mi osobiście nie przeszkadza, a wręcz sądzę, że w powiązaniu z charakterem podcastów jest to bardzo współgrające. Podkast jest kryminalny, poruszający polskie jak i zagraniczne sprawy. Mniejsze i większe. Dostępny jest również na YT, i tam okraszony jest również zdjęciami, wywiadami i innymi materiałami dotyczącymi poruszanych spraw.

Widać ogrom pracy, jaki jest wkładany w odcinki: zebranie materiałów, nagranie, obróbka – tylko mogę się domyślać ile to pochłania czasu. Bardzo dobrze wykonana praca. Polecam Ci, jeśli nie słuchałaś, a lubisz ten typ podkastów.

Podkastu możesz posłuchać między innymi w Apple Podcasts.


7 metrów pod ziemią

4/ 7 metrów pod ziemią / Rafał Gębura

Tego Pana chyba nie trzeba mocno przedstawiać. Rafał Gębura prowadzi kanał na YT, gdzie przeprowadza bardzo interesujące wywiady z jeszcze bardziej interesującymi ludźmi. Jestem zachwycona jakością tych rozmów i bardzo dobrze dobranymi gośćmi.

Autor porusza często niszowe, ale bardzo potrzebne tematy, dotykające każdego z nas. To jest niezwykłe, podobnie jak w przypadku Justyny.  Teraz dodatkowo właśnie można posłuchać wywiadów w formie podcastów, co jest bardzo wygodne.

Podkastu możesz posłuchać między innymi w Apple Podcasts.


Owsiana Podcast

5/ Owsiana Podcast / Justyna Świetlicka

Justyna Świetlicka, autorka podkastu o życiu, zdrowym stylu życia, racjonalnym odżywianiu. Bardzo ciekawie i bardzo prosto opowiada o tych tematach. Często też zaprasza ciekawych gości, jak na przykład ostatnio jej gościem był Miłosz Brzeziński – między innymi autor książek i konsultant biznesowy.

Podkastu słucha się łatwo i przyjemnie i można dowiedzieć się naprawdę bardzo przydatnych rzeczy, które bardzo szybko, łatwo i przyjemnie również można wprowadzać w życie. Justyna dzieli się ze słuchaczami ogromem swojej wiedzy. Dlatego jeśli poszukujesz informacji o tematach zdrowego styli życia, dobrego odżywiania się to na pewno nie będziesz zawiedziona.

Podkastu możesz posłuchać między innymi w Apple Podcasts.


Jest jesień, a więc coraz dłuższe wieczory, pod kocem z kubkiem czegoś pysznego w dłoniach. W takich okolicznościach warto sięgnąć po dobry podkast. Można połączyć przyjemne z pożytecznym:)

Daj znać koniecznie czy słuchasz podkastów, jeśli tak to jakich? Chętnie przyjmę każdą rekomendację. Zajrzyj też do podkasterów, o których napisałam powyżej <3 Zapraszam Cię również do słuchania mojego podkastu – wszystkie odcinki znajdziesz w kategorii „podcast”.

Ściskam,

Weronika

(2) Komentarze

  1. Bardzo mi miło! Dziękuje za ciepłe słowa 😉

    1. Weronika Sienkiewicz says:

      A ja dziękuję, że dzielisz się swoją wiedzą:)
      Pozdrawiam Cię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *